Açılım projesini yakından takip ediyoruz

Açılım projesini yakından takip ediyoruz
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman, hükümetin "Demokratik Açılım" projesini yakından takip ettiklerini, belirterek açılımla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman, hükümetin 'Demokratik Açılım' projesini yakından takip ettiklerini, belirterek açılımla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 Güven ve demokrasinin olmadığı bir yerde ekonomiden bahsedilemeyeceğini belirten Karaman, siyasiler arasındaki son günlerde yaşanan polemiklerin hiç yakışık almadğını söylereyerk 'Bu polemikler bizi 1970'li yılların siyasilerini hatırlatıyor'dedi.
UTSO Başkanı İsmail Karaman, açılımın içeriğini henüz hiç kimsenin bilmediğini ve bazı tereddütlerin olduğunu ifade ederek açılım sürecinin herkesi memnun edemediğini ve açılımın başarıya ulaşıp ulaşmayacağı konunusnda endişe duyulduğunu kaydetti. Son günlerde ülke gündemini meşgul eden meselenin çözülmesini istediklerini ancak siyasiler arasındaki polemiğin oldukça yakışıksız olduğunu anlatan Karaman, 'Hükümetin projesini yakından takip ediyoruz. Yıllardır ülkenin öncelikli sorunun ekonomi olduğunu söylüyoruz. Ancak güven ve demokrasinin olmadığı bir yerde ekonomiden bahsedemeyiz. Bu nedenle açılım sürecini önemsiyoruz. Fakat bu süreçte siyasi partiler arasındaki polemik bizi üzüyor. Bu polemikler bizi 1970'li yılların siyasetçilerini hatırlatıyor. Ayrıca açılım sürecinin herkeğs tarafından benimsenmediğini ve fikir ayrışımına yol açtığını da gösteriyor yaşanan polemikler. Sanayiciler olarak bizlerde açılımın başarıya ulaşmasını isteriz ancak içeriğini bilmediğimiz için bir takım endişelerimiz var. Ülkenin en önemli sorunlarından birisi daha büyük soranlara neden olmamalı. Herkesi sağ duyulu davranmalıdır'dedi.
Hükümetin 'Demokratik Açılım' projesinin içeriğinin kimse tarafından bilinmediğini, bir an önce kamuoyunun aydınlatılması gerektiğini, kafalardaki soru işaretlerinin kalkması halinde gerginliğin de ortadan gkalkacağına inandıklarını da söyleyen Karaman sözlerini şöyle tamamladı; 'Ülkenin her türlü sorunu birlik ve beraberlik duygusu içerisinde çözümlenmelidtir. Ortada bir sorun var ise bu sorunun çözülmesini Türkiye'de yaşayan herkes ister. Bu sorunun çözümlenmesi o bölgedeki ekonominin ve istihdamın gelişmesini sağlayabilir. Siyasiler karşılıklı polemiklerle köprüleri atan, diyaloğu ortadan kaldıran üsluptan kaçınmalıdır. Bu tür polemik ve söylemler ülkemize bir şey kazandırmayacağı gibisürecin sağlıklı işlemesini de engelleyecektir'diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com