"Acımasızca yapılan ticareti kim kontrol edecek"

"Acımasızca yapılan ticareti kim kontrol edecek"
Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Eskişehri'de acımasızca yapılan ticareti birilerin dur demesi gerektiğini söyledi.

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Eskişehri'de acımasızca yapılan ticareti birilerin dur demesi gerektiğini söyledi.
Birsen oda binasında yaptığı açıklamada, son zamanlarda artan kapatıyoruz, bitiriyoruz, tadilat nedeniyle zararına satış gibi reklamlar ve aldatmacalarla satış yapan yerler hakkında halkın dikkatli olması gerektiğini ifade etti.
Birsen açıklamasında şunları söyledi; 'Son yıllarda oldukça sık kullanılmaya başlayan pazarlama yöntemleri ile, özellikle şehir dışından gelen bazı firmalar, kalitesiz ürünleri kapatıyoruz sloganıyla tüketicinin psikolojisini etkileyerek sanki kaliteli ürünü ucuz fiyata alıyorlarmış yanılgısı uyandırmayı hedeflemektedir. Butür satış yapan yerlerde bazı ürünler kısa bir süre için düşük fiyatlarla satılmakta ve tüm ürünlerin ucuz olduğu yanılgısı da tüketici üzerinde yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle halkımız bu tür yerlerden alışveriş yaparken çok dikkatli olması gerekmektedir. Hurda malzemeden yapılan, sağlıksız koşullarda üretilen ve halk sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atan ürünlerin satın almamaları konusunda uyarıyoruz. Özellikle gıda maddelerinde hiçbir şekilde maliyeti kurtarmayacak derecede düşük fiyatlarla satılan ürünler konusunda tüketicilerin çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Son kullanma tarihi geçmiş, içeriği neden üretildiği belli olmayan ürünelri satın almamalarını öneriyoruz. Halk sağlığını tehlikeye atan bu tür yerlerin, denetimle görevli vergi dairesi, sağlık il müdürlüğü, gıda kontrol şube müdürlüğü tarafından yakın takın takibe alınması konuusnda yetkilileri daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com