"Acımı kalbime gömdüm"

"Acımı kalbime gömdüm"
Şampiyon depremzede başarı çıtasını yükseltti.

Bu yıl Çorum'da düzenlenen Gençler Türkiye Halter Şampiyonasında Vanlı sporcu Şevket Kardeş, 56 kg erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Vanlı halterciler, Van'da meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremin ardından Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş'un talimatıyla Çorum'a getirildi. Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından misafir edilen sporcular Türkiye Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlandı. 56 kiloda mücadele eden Şevket Kardeş, Çorum'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda koparmada 100, silkmede de ise 115 kilo ağırlığı kaldırarak kilosunda şampiyon oldu.

Şampiyona sonrası açıklamalarda bulunan Şevket Kardeş, Van'daki depremde büyük acılar yaşadıklarını belirterek "Evlerimiz yıkıldı. Birçok yakınımız göçük altında kaldı. Ben de amcamı ve amcamın ailesini depremde kaybettim. Üzüntümüz çok büyüktü." dedi.

"ACIMI KALBİME GÖMDÜM"

Çorum'daki şampiyonaya Van'da yaşanan depreme kadar çok iyi hazırlandıklarını ifade eden şampiyon, "Depremden sonra acımı kalbime gömerek Türkiye şampiyonası hazırlıklarımı aksatmadım. Çorum'da da çalışmalarımıza devam ettik. Ailemden vefat edenlerin olması ile adete yıkıldım ancak çok çalışarak Şampiyonada kilomda Türkiye şampiyonu oldum. Van'daki depremzedeler için yarıştım desem yalan olmaz. Bu başarıyı depremde hayatını kaybedenlere hediye ediyorum" diye konuştu.

BAŞARI ÇITASI YÜKSELDİ

Zor şartlarda Türkiye şampiyonasına hazırlandığını ifade eden Şevket Kardeş, bu konuda kendisine yardımda bulunan Halter Federasyon Başkanı Hasan Akkuş, Çorum valisi Nurullah Çakır, Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Halter Federasyonu Genel Sekreteri Zeki Öztürk, Çorum Bölgesi antrenörü İsmail Kekeç ve Van Antrenörü Cihan Ertunç'a teşekkür etti. Bu başarısının ardından artık hedeflerinin de büyüdüğünü söyleyen Kardeş, "Bundan sonraki hedefim uluslararası arenalarda Türkiye'ye nice şampiyonluklar kazandırmak olacak. Bana zor günümde destek olan yetkililerin bu hareketi beni ilerisi için hem hırslandırdı hem de umutlandırdı" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com