Acımız sonsuz!

Acımız sonsuz!
Hatay'ın Belen İlçesi'nde Amanos Dağı eteğinde dün gece güvenlik güçleriyle bir grup PKK'lı terörist arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Doğukan Şit'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul'a gönderildi.
İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törene Vali Celalettin Lekesiz, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, 2'nci Hudut Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı Albay Semih Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, Antakya Belediye Başkanı AKP Lütfi Savaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl ile daire müdürleri, askerler katıldı.

Şehit er Doğukan Şit'in öz geçmişinin okunmasının ardından bir konuşma yapan İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Doğan Karaca, şehitlerin hiçbir zaman ölmediğini her zaman milletin gönüllerinde yaşamaya devam ettiğini söyledi.

Albay Karaca, "Şehitlik mertebesine ulaşan Jandarma Komando Er Doğukan Şit, vatan için verilen binlerce şehidin safına katılmıştır. Şehidimiz belki aramızdan bedenen ayrılıyor ama asla bizlerden ayrılmayacak. Her zaman bizlerin ve ailesinin hatıralarında yaşamaya devam edecek. Bizler de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir parçası ve bu vatanın bir evladı olarak seve seve şehit olmaya hazırız. Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmeye ve zayıf düşürmeye çalışan hainler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Şehidimizi uğurlarken acımız sonsuzdur. Şehidim, bu milletin gurur oldunuz, kabirlerinizde rahat uyuyunuz" diye konuştu.

Daha sonra Hatay Müftü Vekili Cafer Eryılmaz tarafından dua edildi. Ardından da Doğukan Şit'in cenazesi toprağa verilmek üzere uçakla İstanbul'a gönderildi.
 
Öte yandan Şit'in şehit olduğu çalışmada yaralanan 3 jandarma erin tedavilerine ise devam edildiği, Amanos dağında operasyonların sürdüğü bildirildi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com