Açlık Çeken Müslümanlar İçin İftar Açıp Dua Ettiler

Açlık Çeken Müslümanlar İçin İftar Açıp Dua Ettiler
Mazlumder ile Gönüllü Kültür Teşekkülleri üyesi bir grup kadın, dünyada açlık çeken Müslümanları hatırlamak için Cumhuriyet Meydanında su, simit ve çorba ile iftar yaptılar

Mazlumder ile Gönüllü Kültür Teşekkülleri üyesi bir grup kadın, dünyada açlık çeken Müslümanları hatırlamak için Cumhuriyet Meydanında su, simit ve çorba ile iftar yaptılar.
Sayıları 100’ü geçen kadınlar, fakirlik ve yoksulluk içinde oruç ibadetini yerine getirmeye çalışan Somali, Etiyopya, Suriye ve Gazze gibi ülkelerdeki kardeşlerini Ramazan ayı boyunca her Cuma iftarda hatırlamak için Bürüngüz Camisinin doğusunda serdikleri hasırlar üstünde iftar yaptılar.
Mazlumder Kayseri şube yetkililerinin de katılarak destek verdiği iftar yemeği, su, 3 hurma ve 1 simitten oluştu. İftar sonrasında kadınlar mazlum ve yoksul Müslümanlar için dua ettiler.
Kadınlar adına konuşma yapan Ayşenur Yelken, Türkiye’de ve dünya da çeşitli sebeplerle yoksulluk çeken, ülkelerinden kovulan mazlum Müslümanları hatırlamanın ve ellerinden gelen imkanlarla onlara yardımda bulunup, onlar için dua etmenin kendileri için bir kardeşlik borcu olduğunu söyledi. Yelken, Ramazan ayı boyunca her Cuma iftarı mütevazi bir şekilde Cumhuriyet Meydanında açacaklarını, fitre ve harçlıklarını ise Arakan ve Suriye’deki mazlum kardeşlerine göndereceklerini belirtti.
İftardan sonra Rıza Bozdağ’ın mazlum, yetim ve fakir Müslümanların durumunun bir an önce son bulması için yaptığı duaya topluca amin diyen katılımcılar, meydan Bürüngüz Camii’nde kılınan namazın ardından, gelecek hafta yeniden bir araya gelmek dileğiyle dua ederek ayrıldılar.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com