Açlık grevi yaparak belediyeyi protesto ediyor

Açlık grevi yaparak belediyeyi protesto ediyor
AFYONKARAHİSAR'DA BİR KİŞİ, BELEDİYENİN YOL DÜZENLEMESİNİN UYGUN OLMADIĞINI İDDİA EDEREK AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

AFYONKARAHİSAR'DA BİR KİŞİ, BELEDİYENİN YOL DÜZENLEMESİNİN UYGUN OLMADIĞINI İDDİA EDEREK AÇLIK GREVİNE BAŞLADI


Afyonkarahisar'da bir kişi, evinin önündeki yol kotunun yetkililer tarafından uygun yapılmadığını iddia ederek, sesini duyurabilmek için açlık grevine başladı.
Afyonkarahisar'ın Hasan Karaağaç Mahallesi'ndeki yol ve asfalt yapım çalışmaları esnasında yol kotuna riayet edilmediğini ileri süren Süleyman Sivri (49) isimli şahıs, tek kişilik eylem yapıyor. Evinin önünde yaktığı bir ateşin başında bekleyen Süleyman Sivri, yaklaşık 3 ay önce başlayan çalışmalar öncesinde yetkilileri uyardığını ancak önlemlerin alınmadığını savundu. Sivri, şimdi ise yetkililerin kendisinin mağduriyetinin giderilmesi için kot düşürme işleminin yapılamayacağını ilettiklerini iddia etti.
Evinin hemen yakınında bulunan dik yamaçtan gelmesi yüksek muhtemel olan sele karşı evinin korumasız durumda olacağını ve yağan yağmur sularının evini basacağını söyleyen Sivri, 'Yolun karşı kısmi ile benim tarafımda olan yerin kotu 40 santimetre düşük. Ben bunu defalarca yetkililere bildirmeme rağmen bu asfalt bu şekilde döküldü ve ben şu anda mağdurum. Benim mağduriyetim giderilinceye kadar açlık grevime devam edeceğimi yetkililere duyuruyorum. Beni vatandaş olarak görmüyorlar. Defalarca anlatmama rağmen benim derdime çözüm bulmadılar' dedi.
Evini yaparken, yoldaki rögar kapağına göre kot aldığını anlatan Sivri, yapılan asfalt ile birlikte binasının aşağıda kaldığını, gelen selin evine vurduğunda mağdur olacağını iletti. Bu şekilde mağdur olması durumunda zararının karşılanacağının bildirildiğini savunan Sivri, 'Ben zarar gördükten sonra benim ne zararımı ödeyecek. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Gelecekler, burayı görecekler, buranın sorunu gidereceklerini söyleyecekler; ben de açlık grevimden vazgeçeceğim. Başka türlü, kararım karardır. Ölmek var, dönmek yok. Gece ve gündüz aç bekleyeceğim, kalkmayacağım' diye konuştu.
Gece de eyleminin süreceğini dile getiren Sivri, 'Soğukta, battaniyeye sarılacağım, karar verilene kadar bekleyeceğim. Bu sorunu yaşayan iki kişiyiz. Dibimdeki komşu ile ben mağdurum. Burada benden başka kimse olmayınca, sadece ben uğraşıyorum. Muhtarla da konuyu görüştüm ama bir şey yapmadı' dedi.
Komşu Mehmet Kalkan ise, Sivri'ye destek verdiğini ve haklı olduklarını söyledi. Süleyman Sivri gibi kendisinin de benzer bir mağduriyetinin olduğunu savunan Kalkan, yetkililerden çare beklediklerini kaydetti.
Olay yerine gelen Afyonkarahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk ise, Sivri'nin sıkıntısını dinledi. Mağduriyetinin giderilmesi için çözüm yolu sunan Öztürk'ün yanlış bir yöntem izlediğini savunan Sivri, kot ayarlaması yapılıncaya kadar eylemine devam edeceğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com