Açtı ağzını, yumdu gözünü...

Açtı ağzını, yumdu gözünü...
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, çok çarpıcı açıklamalar yaptı...

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği'nin Başkanı İlhan Cavcav, birbirinden önemli açıklamalar yaptı.

Sportstv’ye konuşan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’da değişikliğin onaylanmamasına sert tepki gösterdi. Yaşanan gelişmelerin ardından tüm kulüplerin alacağı cezaya razı olması gerektiğini söyleyen Cavcav, şöyle konuştu: “Küme düşmenin bir kereliğine kaldırılması ve yerine puan silme, Avrupa Kupaları’ndan men, para cezası gibi öneriyi Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplere sundu. 18 Süper Lig takımından 15’i bunu kabul etti ama Genel Kurul’da sonuç olumsuz çıktı” dedi.

Toplantıda değişikliğin kulüplere izah edilemediğini savunan Cavcav, “Yalçın Karadeniz toplantıyı yönetemedi. Ben bile hangi değişikliğin oylandığını tam olarak anlamadım. Diğer üyelere bu değişiklik iyi anlatılamadı” ifadesini kullandı.

Türk futbolunun geleceğini savunduğunu anlatan Cavcav, “Artık soruşturmada adı geçen kulüpler verilecek tüm cezalara razı olmalı. Futbol Federasyonu, UEFA ile her türlü göüşme ve anlaşmayı yapmıştı ama kabul edilmedi. Yıldırım Demirören efendice federasyonu istifaya davet ediyor. Mehmet Ali Aydınlar’ın yerinde olsam hemen istifa ederim çünkü bu kulüp başkanları ile yola çıkılmaz” diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com