Acun Ilıcalı kendi televizyon kanalını mı kuruyor?

Acun Ilıcalı kendi televizyon kanalını mı kuruyor?
Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, Acun Ilıcalı'nın televizyon kanalı kurma projesi iddialarını bugünkü köşesine taşıdı.

Acun Ilıcalı'nın TV8'i satın almak için masaya oturduğu haberlerinin ardından şimdi de televizyonun dahi çocuğun denen Ilıcalı'nın kendi TV kanalını kuracağı yönündeki haberler medya kulislerinde konuşuluyor.

Sina Koloğlu, Acun'nun medya sektöründeki planları hakkında görüşünü okuyucusuyla paylaştı.

İşte Koloğlu'nun köşe yazısından ilgili bölüm:

ILICALI TELEVİZYON KURAR MI?
 
Geçen hafta Acun Ilıcalı’nın TV8’le konuştuğu yolunda haberler çıktı. Doğru mu? Bildiğim, en azından böyle bir temasın olduğu. Acun Ilıcalı’nın bundan sonraki hedefinde bir televizyon kanalı projesi var. Bu bir kanalın satın alınması ya da yeni bir kanal kurulması şeklinde olabilir. Bunu nereden mi biliyorum? Gidişatın bu yönde olduğunu anlamamak mümkün değil.  
 
TV8 doğru bir seçim olabilir. Çünkü marka değerini oluşturdu. Kanalla ilgili olumlu bir algı var. Peki Acun Ilıcalı başarı olur mu? Bal gibi olur.
 
Televizyon kanallarının sahiplik sistemi, sektör dışından isimlerin gelip yerleşmesi üzerine kurulu. İşi sadece televizyon olan bir sahip yok. Acun Ilıcalı, projesi gerçekleştiği zaman moda tabirle “ezber bozulacak”. 
 
Muhabirlikten başlayıp patronluğa giden bir televizyoncu portresi çizecek. Yayıncılık, üç diziyi arka arkaya sıralamak ya da aralara bir de yarışma serpiştirmekle olacak iş değildir. Sanırım Acun Ilıcalı bunu göstermiş olur. Yayıncılığı bilen, elinde ekibi olan, para işinden anlayan belki başka isimler için de yol açılmış olacak.

Sina Koloğlu'nun yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com