Ada Stadında Çalışmalar Devam Ediyor!

Ada Stadında Çalışmalar Devam Ediyor!
Bank Asya 1. Lig'e yükselen TKİ Tavşanlı Linyitspor'un iç saha karşılaşmalarını oynayacağı Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Ada Stadı, bu ligin ölçütlerine göre yeniden düzenleniyor...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Bank Asya 1. Lig maçlarını naklen yayınlayacak TRT'den gelen ekipler, statta inceleme yaparak, burada karşılaşmaların oynanabilmesi için protokol tribünü, VIP bölümü, yayın odası, radyo anlatım yeri, basın tribünleri, eş güdüm toplantı odası, basın çalışma odası ve soyunma odalarının iyileştirmesi gerektiği yönünde rapor hazırladı.

Daha sonra Tavşanlı Kaymakamlığında yapılan toplantıda, resmi ve özel kurum ile kuruluşlardan maddi katkı talebinde bulunularak, Kütahya Valiliğinden yardım istendi.

Gerekli maddi kaynağın bir bölümünün sağlanması üzerine, oluşturulan ekiplerce iş makineleriyle Ada Stadı'nda istenen değişikliklerin yapılmasına başlandı. Stadyumun genişletilmesi için ise Tavşanlı Belediyesi tarafından çevredeki arazilerde kamulaştırma çalışmaları yürütülüyor.

Stattaki çalışmalara, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde gereken bütçenin bulunmaması nedeniyle Kaymakamlık, Belediye, TKİ Tavşanlı Linyitspor Kulübü ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle başlandığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com