Ada tarihinin en büyük yangını

Ada tarihinin en büyük yangını
Sakız Adası'nda dün çıkan yangında, adaya özgü damla sakızı ormanları yok oldu.
Yunanistan'a ait Sakız Adası'nın merkezinde çıkan orman yangınının, adaya özgü damla sakızı ağaçlarını ve çam ormanlarını yok ettiği ve adadaki üç köyün boşaltılmasına sebep olduğu bildirildi.
 
ÇEŞME'YE 12 KM UZAKLIKTA
 
Ege Denizi'nde Çeşme'ye 12 kilometre uzaklıktaki Sakız Adası'ndaki yangını, 8 yangın uçağı ve 200 itfaiyecinin kontrol altına almaya çalıştığını belirten yetkililer, ada sakinlerinin alevlerden kaçmak için plajlara sığındığını söyledi.
 
ADA TARİHİNİN EN BÜYÜK YANGINI
 
Ada tarihinin en büyük yangınında, alevlerin Pyrgi, Anavatos-Algonima, Eleta, Bessa, Olimpioi, Lithi, Dafnonas, RG. Geogios, SY Koisis ve Mesta köylerinde etkili olduğu bildirildi. Güçlü rüzgârların sabah 03:00 sularında başlayan yangını kontrol alma çabalarını sekteye uğrattığı belirtilirken, Lithi köyü sakinlerinin plajdan yaklaşan alevlere korku dolu gözlerle baktığı fotoğraflar trajedinin boyutlarını göz önüne serdi.
 
Avgonima-Anavatos-Katakaigontas arasındaki ormanlık alana ulaşan yangının şimdiye kadar 5 bin dönümlük bölgeyi etkilediği belirtildi. 40 derece sıcaklıkların görüldüğü Yunanistan'da yangınların çoğunun kasıtlı çıkarıldığı ancak suçluların genelde yakalanamadığı belirtiliyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com