Adalet Bakanı Başbakan'ın dekoderi mi?

Adalet Bakanı Başbakan'ın dekoderi mi?
Hürriyet Gazetesi'nin tecrübeli yazarı Mehmet Yakup Yılmaz bugünkü köşesinde 'Siyasi ahlak meselesi' isimli bir yazı kaleme aldı...

Mehmet Yakup Yılmaz yazısında, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın eşinin ameliyatında çıkan jet izine değinerek "Acaba sayın bakan kendisi için kolayca alınan izinlerin herkese bir çırpıda verilmediğini bilmiyor mu?" diye soruyor.

Başbakan Erdoğan'ın Konya'daki konuşmasında "kuvvetler ayrılığı önümüzde engeldir" sözüne de değinen Yılmaz, Başbakan'ın konuşmasını açıklama gayretine giren Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e 'Başbakan'ın dekoderi' benzetmesi yapıyor.

İşte Yılmaz'ın yazılarından satırbaşları...

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaşadığı ve hayatın gerçekleriyle yüzleştiği son olaydan sonra istifa etmeyi aklına dahi getirmedi.

Sağlık Bakanı’nın eleştirilere hiç kulak vermeden çıkması için bizzat çabaladığı kanun, muayenehane açmak isteyen hekimlere, devlet hastanelerinde çalışma, hasta bakma, ameliyat yapma izni vermiyor.

Üniversite hastanelerinde görev yapan ve öğretim üyesi sıfatını taşıyan için de aynı şey geçerli. Bu durumdaki “hoca hekimler” üniversite hastanelerinde hasta bakamazlar, ameliyat yapamazlar, bunun için döner sermayeden hak edecekleri ücretleri de alamazlar.

Ama biliyoruz ki bu hüküm Başbakan’ın ameliyatında ve Sağlık Bakanı’nın eşinin ameliyatında çiğnendi.

...

Özgürlükler üzerinde polis gölgesi

BAŞBAKAN’ın Göktürk 2 uydusunun fırlatılmasını izlemek üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne gelişinden önce, bir grup öğrencinin protesto ve basın açıklaması yapmak için toplanması, üniversite kampusunu savaş alanına çevirmeye yetti.

Bu olayları televizyon haberlerinden izlemişsinizdir.

Ankara’da Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okurken, ODTÜ’deki arkadaşlarımı ziyarete sıkça gittiğim için söz konusu kampus hakkında bir fikrim var.

Ankara Emniyet Müdürü’ne sormak isterim: Başbakan’ın güvenliğini sağlamak için böyle orantısız bir şiddetin kullanılması, biber gazı bombaları, su fışkırtan araçlar, bolca elektrikli cop kullanmak gerekli miydi?

...

Dekoderden değil bizzat ağızdan duyalım!

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de işlerin ağır ya da iyi gitmiyor olmasının sorumlusunun “kuvvetler ayrılığı” olduğunu söyledi.

Ardından Adalet Bakanı ve AKP’li Anayasa Komisyonu Başkanı bu sözlerin aslında ne anlama geldiğini açıklamak durumunda kaldılar.

Bir tür dekoder gibi yani!

Üstünden Başbakan’ın söylediği sözleri koyuyorsun, altından Başbakan’ın ne demek istediği çıkıyor!

Kişisel fikrim Başbakan’ın bu sözlerinin ayrı bir açıklamayı gerektirmeyeceği! Bunu dün yazmıştım, Başbakan tam da aklından ve gönlünden geçeni söylüyor. (TOK)

Mehmet Yakup Yılmaz / Hürriyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com