Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgatta
Bozdağ: "Cumhurbaşkanlığı seçiminde de ben inanıyorum ki, yüzde 51 değil, yüzde 60'ın üzerinde bir oyla Türkiye Cumhurbaşkanını ilk turda Allah'ın izni ile seçecektir. Bu, sandıkların verdiği mesajlardan bir tanesidir. Bunu doğru okumaları ve anlamaları l

YOZGAT (AA) -  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde de ben inanıyorum ki, yüzde 51 değil, yüzde 60'ın üzerinde bir oyla Türkiye Cumhurbaşkanını ilk turda Allah'ın izni ile seçecektir. Bu, sandıkların verdiği mesajlardan bir tanesidir. Bunu doğru okumaları ve anlamaları lazım. Doğru okumazlarsa, anlamazlarsa bizim söyleyecek bir şeyimiz yok" dedi.

Bozdağ, Yozgat programı kapsamında Saraykent ve Akdağmadeni ilçelerinde tebrik ziyaretinde bulundu. Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal'ı ziyaret eden Bozdağ, AK Parti'nin Yozgat'ta iyi bir sonuç elde ettiğini söyledi.

Daha sonra Akdağmadeni ilçesine geçen Bakan Bozdağ, Seçim İrtibat Bürosu'nda partililere hitap etti. Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan'ın AK Parti'den üçüncü kez seçildiğini ifade eden Bozdağ, oylarını da artırdığını belirtti.

Milletle en güçlü bağı kuran partinin AK Parti olduğunu vurgulayan Bakan Bozdağ, Adnan Menderes ve Turgut Özal zamanlarında da güçlü bağlar kurulduğunu, ancak en güçlüsünün AK Parti ile olduğunu dile getirdi.

 

- Cumhurbaşkanlığı seçimi

 

Bozdağ, cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinerek, bundan sonra Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinde daha fazla durulacağına dikkati çekti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı halkın cumhurbaşkanı seçmeyeceği şeklinde söylemleri olduğunu hatırlatan Bozdağ, salonda bulunanlara "seçer mi, seçmez mi?" diye sordu ve büyük bir alkış aldı.

Yerel seçim sonuçlarının bir mesajının da cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik olduğunu ifade eden Bakan Bozdağ, şöyle konuştu:

"Esasında bu seçim sonuçları ile milletimizin verdiği ana mesajlardan birisi de budur. 'Sayın başbakanım, eğer siz Türkiye'nin cumhurbaşkanlığına aday olma kararını verirseniz, biz millet olarak senin arkandayız. Sen istersen biz seni Türkiye'nin cumhurbaşkanı yaparız. İlk halk tarafından seçilmiş cumhurbaşkanı yaparız. Siz Türkiye'ye cumhurbaşkanlığı yapmaya da layıksınız. Kim ne derse desin biz buradayız, yanındayız ve arkandayız' mesajını sandıkta zaten vermiştir. Ama bunu duymayanlar olabilir. Biraz işitme zorluğu çeken muhalefetimiz var. Görmede de görme zorluğu çekiyor. Ama, vatandaş her seçimde kulaklara gözlere ayar verdiği halde, bunların ayarı bir türlü düzelmiyor. Ayarları bozuk. Ama eminim ki milletimiz bu ayarı cumhurbaşkanlığı seçiminde düzeltecektir."

"Ben şuna inanıyorum, CHP'ye, MHP'ye, BDP'ye, BBP'ye, Saadet'e oy vermiş pek çok vatandaşımız da cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti'nin adayı etrafında birleşecektir" diyen Bozdağ,  "Onlar onu göremiyor, bilemiyorlar. Yüzde 58 önemli bir mihenk taşıdır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de ben inanıyorum ki, yüzde 51 değil, yüzde 60'ın üzerinde bir oyla Türkiye Cumhurbaşkanını ilk turda Allah'ın izni ile seçecektir. Bu, sandıkların verdiği mesajlardan bir tanesidir. Bunu doğru okumaları ve anlamaları lazım. Doğru okumazlarsa, anlamazlarsa bizim söyleyecek bir şeyimiz yok" değerlendirmesinde bulundu.

 

- Seçim sonuçlarına itirazlar

 

"Bu seçim sistemi sağlıklı işlememiş olsaydı, Türkiye'de elbette her seçim tartışmalı olurdu" diyen Bozdağ, YSK'nın bundan önceki dönemlerde seçimlere yönelik pek çok kararlar verdiğini, hepsinde de hukukun yanında olduğunu söyledi.

Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bu seçimde de pek çok itirazlar var. Bakıyoruz, kararlar var, veriliyor, ediliyor. Ben umuyorum ve diliyorum ki, bu seçim sonucunda da hem Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hem il ve ilçe seçim kurulları Türkiye'nin seçim sicilinin bu seferde yüzde yüz pekiyi notu ile dolmasını sağlayacaklardır. Sağlamaları da gerekir. Çünkü onların işlerini hukuka uygun yapmaları son derece önemlidir. Eğer YSK'nın hukuka uygun şekilde iş yapmadığı şeklinde insanlarda kanaat oluşursa herkesin seçime olan güveni ortadan kalkar. Türkiye'de bu millet her şeyi tartıştı. Ama, sandığı bugüne kadar tartışmadı. Ben inanıyorum ki bu seçim sonuçları kesin olarak ilan edildiğinde de sandık sonuçları üzerinde tartışmalar son bulacaktır. Çünkü, seçimler sağlıklı bir şekilde yürüdü ve yürüyor. Kazananlar ve kaybedenler olacak. Bunlar normal. Ben diyorum ki buradan muhalefet partilerine; yiğitlik odur ki sadece kazanıldığında sevinmek değil, kaybettiğinde de kaybetmeyi olgunlukla karşılayabilmektir. Bütün çalışmalara rağmen seçimi kaybettiyseniz onu olgunlukla karşılayacaksınız. 'Halkın takdiri budur, demek ki yanlış yapmışız, eksik yapmışız, politikalarımız yanlış' diyerek kendinizi değerlendireceksiniz. Türkiye'de muhalefet partileri bunu hala başaramadı. Hala, halkı suçlayan değerlendirmeler yapıyorlar. Halkın zekasını ölçmek için IQ ile ilgili değerlendirmeler yapıyorlar. Güya kendileri akıllı imiş, bu milletin onların aklı kadar aklı, onların bilgisi kadar bilgisi olmadığı için bunlara oy vermiyorlarmış. Sevsinler sizi."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com