Adalet Bakanı Bozdağ, Kastamonu'da:

Adalet Bakanı Bozdağ, Kastamonuda:
"Allah aşkına, Sayın Bahçeli'den, Sayın Kılıçdaroğlu'ndan veya diğerlerinden, 'Ey Türk milleti, bize oy verirseniz planlarımız şudur, projelerimiz şudur, yapacaklarımız şunlardır, biz bunları yapmak için sizden yetki istiyoruz' dediğini duydunuz mu?"

KASTAMONU (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Allah aşkına, Sayın Bahçeli'den, Sayın Kılıçdaroğlu'ndan veya diğerlerinden, 'Ey Türk milleti, bize oy verirseniz planlarımız şudur, projelerimiz şudur, yapacaklarımız şunlardır, biz bunları yapmak için sizden yetki istiyoruz' dediğini duydunuz mu? Yok böyle bir şey, yatıyorlar yalan, kalkıyorlar yalan. Yatıyorlar iftira, kalkıyorlar iftira. Başka heybelerinde bir şey yok" dedi.

Bozdağ, partisinin Devrekani ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de yalan, dolan, hile ve desiseyle, allem kallem edip vatandaşın oyunu alarak, daha sonra yan gelip yatmaya alışan siyasetin temsilcileri bulunduğunu söyledi.

Herkesin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye "vurduğunu" ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Doğru mu? Ağzını açan bize vuruyor. Sanki Türkiye'de tek parti AK Parti, başka parti yok. Sanki tek rakip AK Parti, başka rakip yok. Herkes Tayyip Erdoğan'ı eleştiriyor. Hepimiz diyoruz ki olmaz bu kadar, insanlar rahatsız oluyor ama bundan rahatsız değiliz. Neden biliyor musunuz? Meyvesi olan ağaç taşlanır da ondan. Hamdolsun, ağacımızda meyve var. Bunun için taş atıyorlar. Siz, kavağa, söğüde taş atanı gördünüz mü hiç? Yok, niye yok? Orada meyve yok. Onun için bizim muhalefet, kavak, söğüt gibi ancak ayakta duruyor ama meyveye durmuyor bir türlü. Sadece ayakta duran, Türkiye'nin muhalefeti var ama meyve veren yapısı yok. Onun için de istedikleri kadar ayakta dursunlar.

Bu millet dönüp de onlara güç, imkan vermeyecektir çünkü milletin istediğini ortaya koyamadılar."

Bozdağ, normal şartlarda bütün partiler arasında yarış olması gerekirken, Türkiye'de sadece AK Parti'yle diğerleri arasında yarış olduğuna dikkati çekti.

Türkiye'de esasında iki parti bulunduğunu belirten Bozdağ, "Diğer tarafta ise en güçlü kimi gördülerse, partisini, pürtüsünü bırakıp saf tutmuş yapı var. Burada ayarı verecek milletin kendisidir. Siz ayarı vereceksiniz. Türkiye'nin siyasetine de bugününe de geleceğine de siz karar vereceksiniz. Masa başı hesaplarla Türkiye'ye yol tayin etmek isteyenler bir kez daha Allah'ın izniyle kaybedecektir" değerlendirmesinde bulundu.

- "Başka bir Türkiye var"

 Bozdağ, Türkiye'nin 2002'den bu yana her alanda büyük değişim ve dönüşümü yaşadığını vurguladı.

"Her alanda, hangi noktaya bakarsanız bakın, başka bir Türkiye var" diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

"Dünle bugünü mukayese ettiğimiz zaman geldiğimiz noktayı, çok ama çok iyi görmemiz gerekir. Dışarıda da kudreti artan Türkiye, başkalarını da fevkalade rahatsız ediyor. Sayın Başbakanımız, 2002'ye giderken şunu söyledi, 'bölünmüş yollarla bütün Türkiye'yi birbirine bağlayacağız.' Hükümet olduk, hiç unutmuyorum. Türkiye'nin yollarında yürüyecek greyderlerin deposuna koyacak doğru dürüst mazotu, bütçesi, aleti, edevatı yok. Ne oldu, talimat verdik. Kamuda ne kadar araç varsa yollara dökülecek. Besmeleyi çektik, o gün başladık.

Kastamonu dahil, Türkiye'nin her yerini bölünmüş yollarla birbirine bağlayan adımları attık. İki yıl içinde 17 bin kilometre yol yapmışız ama bizden önce 79 yıl var, 6 bin 100 kilometre. 'Her yer üniversite şehri olacak, üniversiteler olacak Türkiye'nin dört bir yanında' dedik. 76 üniversite vardı, şimdi 180 üniversitemiz oldu."

- "Marmaray'ı çaktırmadan denizin altından yaptık"

Bozdağ, savunma sanayisi ihtiyacının yüzde 25'ini yerli imkanlarla karşılayabilen Türkiye'nin şimdi yüzde 60'ını öz kaynaklarıyla karşıladığını anımsattı.

Havayollarıyla ve YHT ile Türkiye'yi yeniden güçlendirdiklerine işaret eden Bozdağ, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bakın, Marmaray yapıldı, bitti. Her şeye karşı olanlar var ya, eğer biz Marmaray'ı denizin üzerinden yaptırsaydık, ona karşı da emin olun sokaklara dökülürlerdi ama çaktırmadan, denizin altından yaptık, fark edemediler. Öyle, öyle. Fark edemediler. Fatih Sultan Mehmet Han, gemileri karadan yürütmüş, herkesi şaşırtmıştı ama şimdi onun torunu Tayyip Erdoğan ve arkadaşları, denizin altından treni yürüttü. Olay bu, hizmet bu, milliyetçilik bu. Vatanı, milleti, devleti sevmek bu. Türkiye'nin dört bir yanı her alanda çok değişti. İnşallah daha da değişecektir.

Allah aşkına, Sayın Bahçeli'den, Sayın Kılıçdaroğlu'ndan veya diğerlerinden, 'Ey Türk milleti, bize oy verirseniz planlarımız şudur, projelerimiz şudur, yapacaklarımız şunlardır, biz bunları yapmak için sizden yetki istiyoruz' dediğini duydunuz mu?. Yok böyle bir şey, yatıyorlar yalan, kalkıyorlar yalan. Yatıyorlar iftira, kalkıyorlar iftira. Başka heybelerinde bir şey yok."

Konuşmasının ardından seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Bozdağ'a partililer, çeşitli hediyeler takdim etti.

Bozdağ, açılış öncesinde bir grup tarafından protesto edildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com