Adalet Bakanı Bozdağ, Kastamonu'da:

Adalet Bakanı Bozdağ, Kastamonuda:
"Türkiye'yi durdurmanız için AK Parti'yi bitirmeniz lazım"

KASTAMONU (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'yi durdurmanız için AK Parti'yi bitirmeniz lazım" dedi.

Bozdağ, partisinin Ağlı ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, ülkede yolsuzluk olması durumunda AK Parti'nin yaptığı icraatların binde birinin bile gerçekleştirilemeyeceğini söyledi.

Ülkenin 2002'de bütçesinin 230 milyar dolar, 2013'te ise 800 milyar dolardan fazla olduğuna dikkati çeken Bozdağ, şunları belirtti:

"Bu, milletin emanetine adam gibi sahip çıkmamızdandır. Bölünmüş yol, havaalanları, bedava sağlık, okullar, üniversiteler buradan geliyor. Köyler toz topraktan kurtuluyor, asfalta doğru gidiyor. Bütün bunlar bu kaynaktan geliyor. Bugüne kadar emanetinize sahip çıktık. Bundan sonra da çıkacağız. Türkiye içeride büyüyünce dışarıda da büyüdü. Güçlü, kuvvetli ve kudretli oldu."

 

Türkiyenin gücünü ve kuvvetini dünyanın dört yanına gösterdiklerini ifade eden Bozdağ, nerede sıkıntı varsa ülkesinin orada olduğunu vurguladı.

Ukrayna'daki gelişmelerde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun problemin göbeğindeki Kiev'de ülkesinin görüşlerini paylaştığını dile getiren Bozdağ, "Dün vatandaşını bir yerden bir yere getiremeyen Türkiye, tam 30 bin vatandaşını geceden sabaha kadar Libya'dan ülkesine getirdi. İşte büyük devlet olmak bu. 'Milliyetçililk ve devletçilik' demek bu. Biz bunu yaptık ve yapıyoruz. Ülkenizin, bayrağınızın ve liderinizin adını her yerde saygıyla anılır hale getirmeyi başardınız mı büyüksünüz" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

- "Türkiye, sesiyle ve gücüyle geliyor"

Borç dilenen, etrafında kıyamet kopsa da gözünü oraya dikmeyen, kulağını kapayan, haksızlık karşısında susan, sadece başkanlarının dediğini tekrarlayan Türkiye istediklerine dikkati çeken Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının oyunu bozduğunu söyledi.

"Ülkeyi yüksek hızlı trenle (YHT), havayollarıyla, savunma sanayisiyle ileri getirmek istedik de Kastamonulular 'hayır' mı dedi? Türkiye, güçlü bir ülke, milletimiz büyük. Bu millet doğru liderlerle yola devam ettiği zaman alamayacağı hiçbir netice yoktur. Şimdi herkes bir şey diyor. 'Bu Türkiye'den kurtulmamız lazım, nasıl?' Başbakan diyor ki '2023'te 2 trilyon dolar milli gelirimiz olacak, 500 milyar dolar ihracat yapacağız, kişi başı geliri 25 bin dolara çıkaracağım.' 'Eğer bu tempoyla giderse o zaman Türkiye'yi hiç tutamayız. Ne yapalım? Şimdiden Türkiye'den kurtulalım.' Kurtulamazsınız.

Türkiye büyüyor, sesiyle ve gücüyle geliyor. Durduramazsınız. Niye? Türkiye'yi durdurmanız için AK Parti'yi bitirmeniz lazım."  

 

- "İktidar, sadece sandıkta alınır"

Bozdağ, analistlerin "Erdoğan'ın önünü kesmezsek, siyasetin dışına itmeyi başaramazsak. Türkiye'yi durduramayacağız" dediğini söyledi.

Bütün hesapların Başbakan Erdoğan'ı siyasetin dışına çıkarmak üzerine kurulduğunu anlatan Bozdağ, şunları dile getirdi:

"Dünün Türkiyesinde bir kısım sermaye, medya ve karanlık bazı odaklar ile güçler başbakan, bakan tayin ediyordu. Yatırımlar belirleniyordu. Şimdi 2002'den bu yana bunu yapamıyorlar. Ne başbakan ne de bakan belirleyebiliyorlar. Onun için karanlık ve kaos içinde, kendilerine muhtaç Türkiye istiyorlar. 2002'de ampulü millet yaktı, bütün karanlıkları aydınlık yaptı. Bütün fareler kayboldu, gitti. Artık millete yol tayin edemeyecekler.

İktidar, Ankara'da, Avrupa'da ve Amerika'da veya karanlık güçlerin yanında aranmaz. İktidar, sadece sandıkta alınır, verilir. İktidarı alan da veren de millettir."

Milletin dışında kimsenin iktidarı alamayacağını vurgulayan Bozdağ, herkesin bu gerçeği bir kez daha göreceğini aktardı.

Seçmenlere şer güçlere karşı 30 Mart'ta bir araya gelme çağrısında bulunan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Bu, sadece belediye seçimi değildir. Bu, Türkiye'nin geleceğinin seçimdir, karanlık güçlere, dış odaklara, hesapçılara, kitapçılara, bedduacılara ve kim varsa bu milletin önünü kesmek isteyen herkese sandıkta bizim millet olarak gür cevabımız olmalıdır. Öyle cevap vermeliyiz ki... Türk milletinin gücünü ve hakikatini görmeyenlere sandıkta verdiğimiz oylarla öyle bir Osmanlı tokadı atmalıyız ki gözleri fal taşı gibi açılmalı.

Öyle bir tokat atmalıyız ki siyasi partiler, karanlık odaklarla, kasetçilerle, falanla filanla işbirliği yaparak bazı sermaye, medya çevreleriyle el ele tutarak, iktidar olma rüyasını görmekten vazgeçsinler."

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye ve Başbakan Erdoğan'dan kurtulmak isteyenlere seslenerek, şunları söyledi:

"Hiç boşuna uğraşmayın. Türkiye'den de Tayyip Erdoğan'dan da kurtulamayacaksınız çünkü Türkiye de Tayyip Erdoğan da güçlü. Bizim dayımız güçlü. Biz dayımıza güveniyoruz. Bizim dayımız Ağlılılardır, Kastamonululardır. Bizim dayımız 77 milyonluk Türk milletidir. Biz bu yola Türk milletine güvenerek çıktık. Bazı sermayeye, karanlık odaklara, gazete manşetlerine güvenerek yola çıkmadık. Size güvendik, sizinle yola çıktık."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com