Adalet Bakanı Bozdağ Yozgat'ta

Adalet Bakanı Bozdağ Yozgatta
"Türkiye'de sadece iki parti seçime giriyor, biri AK parti diğeri ise AK Parti'nin karşısında ittifak edilen parti. Bu bazı yerde MHP oluyor. Bazı yerde CHP oluyor. Bazı yerde BDP oluyor. Sonuçta iki partili bir seçim yapıyoruz"

YOZGAT (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'de sadece iki partinin seçime girdiğini belirterek, "Biri AK parti diğeri ise AK Parti'nin karşısında ittifak edilen parti. Bu bazı yerde MHP oluyor. Bazı yerde CHP oluyor. Bazı yerde BDP oluyor. Sonuçta iki partili bir seçim yapıyoruz" dedi.

Bozdağ, Şeyh Osman Caddesinde AK Parti Yozgat Belediye Başkan adayı Kazım Arslan ile esnafı ziyaret ederek, sorunları dinledi. Daha sonra gazetecileri açıklamalarda bulunan Bozdağ, seçimlerin nabzının meydanlarda attığı ifade etti.

Esnafın seçimin nabızını tuttuğunu dile getiren Bozdağ, "Nabız kaç atıyor meydana gelip karar verdiğinizde belki yanılabilirsiniz. Ama esnaf nabzı tuttuğu için ona sorduğunuzda doğru rakamı veriyor. Yozgat esnafı da nabzı her zaman doğru tutmuştur. Her daim kararları doğru çıkmıştır" diye konuştu.

Pek çok seçimde esnafla görüştüğünde yaptığı değerlendirmelerin seçim sonuçlarına aynen yansıdığını gördüğünü anlatan Bozdağ, şöyle konuştu:

"Şu anda Yozgat esnafı nabız tutmuş durumda. Soruyorum 'nabız kaç atıyor' diye 'Yozgat yüzde ellinin üzerinde' diyor kimisi' yüzde atmış' diyor. Herkes ellinin üzerinde bir rakam söylüyor. Bu şunu gösteriyor. Yozgat halkının gözünde seçimi almış durumda. Belediye başkanımız Yozgatlının kendisine verdiği bu helal desteğe çok çalışarak teşekkür edecektir."

- "İki partili seçim"

Bozdağ, "Pek çok parti seçime giriyor" diye bir değerlendirmenin yapıldığını, ancak gerçeğin farklı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Türkiye'de sadece iki parti seçime giriyor, biri AK parti diğeri ise AK Parti'nin karşısında ittifak edilen parti. Bu bazı yerde MHP oluyor. Bazı yerde CHP oluyor. Bazı yerde BDP oluyor. Sonuçta iki partili bir seçim yapıyoruz. AK Parti ve ittifak edilen parti hangisi ise o partinin yaşadığı bir seçim. Biz diyoruz ki herkes kendi partisi ile seçime girse Türkiye de sandıklara milletin iradesi daha doğru yansır. Maalesef bu yapılamıyor. Buna rağmen Türkiye’nin bütün illerinde en çok belediye alan parti AK Parti olacaktır. Benim ondan yana hiçbir endişem yoktur."

- "Siyaset bir iddia işidir"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "ben eğer ikinci parti olursam istifa ederim" açıklamasını anımsatan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bizim muhalefet partileri ne diyor 'başbakan yüzde 51 almazsa istifa etsin' diyorlar. Kendileri için bir şey söylemiyorlar. Yani şimdi sayın Kılıçdaroğlu halktan istediği oyu alamazsa partinin başında duracak mı durmayacak mı. Bahçeli, 'ben ikinci olmazsam istifa ederim' diyor mu demiyor mu. Birinciliği demiyorum 'ikinci olmazsam istifa ederim' diyor mu demiyor  mu. Hiç biri demiyor. Neden çünkü hiçbirinin iddiası yok. Siyaset bir iddia işidir. Vatandaşa hizmette iddialı olacaksınız. Çalışmada iddialı olacaksınız. Projede iddialı olacaksınız. Bizim muhalefette iddia yok."

- "Hazıra dağ dayanmaz"

Türkiye'nin muhalefetinin hep hazırcı olduğunu dile getiren Bozdağ, "MHP’nin çalışmasına gerek yok. Türk milliyetçiliği yapıyor. Hazır bir oyu var onu alıp gidiyor. BDP’nin çalışmasına gerek yok o da Kürt milliyetçiliği yapıyor. CHP’nin çalışmasına gerek yok laikçilik, ulusalcılık yapıyor hazır bir oyu var. Bunlar hazıra alışmışlar hazırcı parti. Yozgat’tan bir kez daha söylüyorum. Bizim Yozgatlılar der ki 'hazıra dağ dayanmaz'. Ama bunların dağları bitti, hala bunlar bitmedi. Vatandaş ben eminim ki bunlara bir kez daha 'hazırla yol yürünmez' diyecektir. Yozgat'ta seçim konusunda bir sıkıntımız yok. Yozgat’ta merkez dahil ilçelerimizde adaylarımız teşkilatlarımız milletvekillerimiz halkımızda büyük bir bütünleşme içerisinde" şeklinde konuştu.

Esnaf ziyareti sırasında bir çiçekçi dükkanı sahibinin kendisine gül vermesi üzerine Bozdağ, gazetecilere dönerek, "Bunları da çekin yayınlayın da herkes görsün. Esnaflarımız bizi gül ve çiçeklerle karşılıyor" dedi.

Bozdağ, yolun karşına geçerken yeşil ışıkta geçen arabaları durduran trafik ekiplerine müdahale ederek araçların geçirilmesini istedi. 

Bozdağ, cadde üzerinde bir banka ATM'sinden işlem yapan üniversite öğrencileri ile sohbet etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com