Adalet Komisyonu'nda gergin anlar

Adalet Komisyonu'nda gergin anlar
Demokratikleşme paketinin görüşüldüğü Adalet Komisyonu'nda gerginlik yaşandı. Eski bakan Ertuğrul Günay, sözlü tartışmaya girdiği AK Partili Hakan Çavuşoğlu'na "Uyarmasan hala bakandım, sen de benim önümde ceketini ilikliyordun" diye çıkıştı.

Kamuoyunda "4. demokratikleşme paketi" olarak bilinen kanun teklifinin görüşmeleri TBMM Adalet Komisyonu'nda devam ediyor.Görüşmelerin gün boyunca sakin geçtiği komisyonda akşam saatlerinde gerginlik yaşandı.

Görüşmeler sırasında söz alan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, iktidar partisinin komisyona getirdiği özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını da öngören düzenlemeye yönelik eleştirilerde bulundu.

Günay'ın sözlerine iktidar milletvekillerinden tepki geldi. AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, "AK Parti hükümetlerinden bakan oldunuz. Bugün bu söylediklerinizin hükmü yok" diye konuştu.

Günay, Çavuşoğlu'nun sözlerine "Bakanlığım döneminde defalarca uyarıda bulundum. Eğer uyarmasaydım, bugün hala bakandım ve sen de benim önümde ceketini ilikliyor olurdun" yanıtını verdi.

Tartışmanın hemen ardıdan CHP Mersin Mİlletvekili Ali Rıza Öztürk söz aldı. Konuşmasına müdahale edildiğini belirten Öztürk, iktidar milletvekillerine yönelik eleştirilerde bulundu. Bu nedenle başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında plastik bardak ve kalemler de havada uçuştu.

Bunun üzerine komisyona başkanlık eden Yılmaz Tunç gerilimin yatışması için toplantıya 10 dakika ara verdi. Aranın ardından toplantı yeniden başladı.(mck)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com