'Adam gibi adam ol'

'Adam gibi adam ol'
Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi...

Petrol-İş Sendikası'nın 26. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti sert sözlerle eleştirdi.

"Ben terörist ile pazarlık yapılıyor dedim. Hemen Başbakan 'bunu söyleyen şerefsizdir' dedi. Gerçekler ortaya çıktı. Biz niye görüşüyorsunuz demiyoruz, niye halka doğruyu söylemiyor sunuz? Halka yalan söylediğin için çık adam gibi bu milletten özür dile.

"Gazze'ye gidecek yardım gemileri ile birlikte savaş gemilerini göndereceğiz dedi. Savaş gemilerini gönderecek misin? Adam gibi adam ol soruma yanıt ver."

"Bir ay önce kanka olduğun Ortadoğu ülkeleri ile şimdi savaş eşiğine geldin. Kim istedi bunu?Batı ülkelerinin taşeronluğunu yapıyorsunuz dedik. Hemen İsrail'in avukatlığını yapıyorlar dediler. Ben İsrail'in değil kendi insanımın avukatlığını yapıyorum"

"TEKEL işçilerine yönelik 'ben kimseye kul hakkı yedirmem' dedi. Etrafında kul hakkı yiyenler dolu. Dön bir bak."


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Petrol-İş Sendikası'nın 26. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Konuşmasında sık sık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

KUL HAKKI YİYENLER ETRAFINDA

Demokrasinin hak aramaktan geçtiğini ifade eden Kılıçdaroğlu,"Hakkını arayamıyorsan demokrasi olmaz. Birbirimizi kandırmayalım. TEKEL işçilerinin eylemlerini hatırlayın. Kesinlikle haklıydılar eylemlerinde. TEKEL işçilerine yönelik 'ben kimseye kul hakkı yedirmem' dedi. Etrafında kul hakkı yiyenler dolu. Dön bir bak" dedi.

SİYASAL İDAMLAR YANLIŞTIR

Demokrasinin önemini anlatan Kılıçdaroğlu, idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'i de andı. Menderes'in 50 yıl önce asıldığını belirten CHP lideri Kılıçdaroğlu,"Toplumun hemen hemen her kesimi bu idamların yanlış olduğunu söylüyor. Siyasal idamlar yanlıştır. Aynı şey Deniz Gezmiş'lerin idamı içinde geçerli. Onlarda bağımsız Türkiye olsun dediler sadece" diye konuştu.

ÇIK ADAM GİBİ BU MİLLETTEN ÖZÜR DİLE

Konuşmasında artan terör olaylarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Terör tırmanıyor. Biz de muhalefet olarak bir söylemek istiyoruz ama hemen 'muhalefet terörü tırmandırıyor' diyorlar. Susturmaya çalışıyorlar. Ben terörist ile pazarlık yapılıyor dedim. Hemen Başbakan 'bunu söyleyen şerefsizdir' dedi. Gerçekler ortaya çıktı. Biz niye görüşüyorsunuz demiyoruz, niye halka doğruyu söylemiyor sunuz? Halka yalan söylediğin için çık adam gibi bu milletten özür dile. Terör örgütü ile hükümet değil devlet görüşme yaptı diyorlar. Hayır. Senin özel temsilcin görüşüyor. Görüşme devletin değil hükümetin görüşmesi" ifadelerini kullandı.

ADAM GİBİ ADAM OL SORUMA YANIT VER

"BM'nin Mavi Marmara ile ilgili raporu kaç aydır sizin elinizdeydi?" sorusunu hükümete yönelten Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Gazze'ye gidecek yardım gemileri ile birlikte savaş gemilerini göndereceğiz dedi. Ben de gönderirsen seni alnından öperim dedim. O bana senin dudakların kirli, benim alnım pis dedi. Bırak bunları şimdi. Savaş gemilerini gönderecek misin? Adam gibi adam ol soruma yanıt ver. 1 ay önce kanka olduğun Ortadoğu ülkeleri ile şimdi savaş eşiğine geldin. Kim istedi bunu?Batı ülkelerinin taşeronluğunu yapıyorsunuz dedik. Hemen İsrail'in avukatlığını yapıyorlar dediler. Ben İsrail'in değil kendi insanımın avukatlığını yapıyorum. Ben senin maskeni indireceğim ve bütün halkımız da bunu görecek"

Selahattin GÜNDAY - Kamera: İdris TİFTİKÇİ - İSTANBUL DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com