Adana'da başlayan cemaat operasyonu Ankara'ya da sıçradı!

Adana'da başlayan cemaat operasyonu Ankara'ya da sıçradı!
Cemaat'e yapılan operasyon Ankara'ya sıçradı. Ankara Emniyet İstihbarat Dairesi'nde 4 polis müdürü gözaltına alındı.

Yasa dışı telefon dinleme iddiaları ile ilgili aralarında Emniyet Müdür eski Yardımcısı İsmail Bilgin ile Şube Müdürü Ertuğrul Yetkin'in de bulunduğu 8 polis, evlerinde arama yapılarak gözaltına alındı.

Bu gözaltıların ardından Cemaat'e yapılan operasyon Ankara'ya sıçradı. Ankara Emniyet İstihbarat Dairesi'nde 4 polis müdürü gözaltına alındı.

İLK OPERASYON ADANA'DA

Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah 17 Aralık operasyonundan sonra İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'ndan Sosyal Hizmetlerden ve Polisevi'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan ve daha sonra buradan da Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksek Okulu'na Öğretmen Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Emniyet Müdürü eski Yardımcısı İsmail Bilgin ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden Hassa Noktaları Korumalar Şube Müdürlüğü'ne atanan Ertuğrul Yetkin ile 1 komiser ve 5 polis memurunun evine baskın yaptı. Evlerde aramalar yapılırken polisler de gözaltına alındı.


Suriye'ye 19 Ocak'ta giden MİT'e ait TIR'ların Adana'da aranması Cemaat'in organizasyonu olarak değerlendirilirken, kapatılan özel yetkili mahkeme savcıları ile bazı jandarma subayları kısa sürede başka görevlere ve illere atanmış, bu aramanın yapılması ile ilgili olarak da 'casusluk soruşturması' açılmıştı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com