Adana'da El Kaide operasyonu

Adana'da El Kaide operasyonu
Terör örgütü El Kaide'ye yönelik Adana merkezli olarak 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda biri kadın 6 kişi tutuklandı.

Terör örgütü El Kaide'ye yönelik Adana merkezli olarak 6 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan biri kadın 6 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Adana, İstanbul, İzmir, Osmaniye, Konya ve Çanakkale'de terör örgütü El Kaide'ye yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 6 kişi, cumhuriyet savcısı tarafından ifadelerinin alınmasının ardından, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ekiplerin istihbarat çalışması sonucu, zanlıların örgütün propagandasını yaptığı, örgüte eleman temin ettiği ve bu elemanları Irak, Afganistan, Pakistan ve Çeçenistan gibi bölgelere gönderdiği ayrıca, Türkiye'de sansasyonel terör eylemi arayışı içinde oldukları tespit edilmişti.

Operasyonlarda, toplam 38 tabanca fişeği, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Kanunu kapsamındaki kılıç, başka kişilere ait 4 kimlik ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti.

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com