Adana'da transit karayollarında sorumluluğun polise devredilmesi

Adanada transit karayollarında sorumluluğun polise devredilmesi
Vali Coş:

ADANA (AA) - Vali Hüseyin Avni Coş, "il sınırları içinde kalan transit karayollarında sorumluluğun polise devredildiği" yönündeki habere ilişkin "Bir yıldan daha fazla bir zaman öncesinden kararlaştırıldı, çalışmalar yapıldı ve onaylandı. Ancak bazı nedenlerle uygulaması ertelenmişti. Geçtiğimiz ay itibariyle bu uygulamaya başladık" dedi.

Vali Coş, Adana Tren Garı'nda TRT Müzesi Vagonu'nu gezdikten sonra konuya ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, bu durumun daha önceden planlandığını söyledi. Uygulamanın, hizmetlerin daha iyi yürütülebilmesi, Adana'nın kentleşme durumu ve otobandaki trafik hizmetlerinin gerektirdiği ihtiyaçlar dikkate alınarak yapılan bir düzenleme olduğunu belirten Coş, şunları kaydetti:

"Bundan bir yıldan daha fazla bir zaman öncesinden kararlaştırıldı, çalışmalar yapıldı ve onaylandı. Ancak bazı nedenlerle uygulaması ertelenmişti. Geçtiğimiz ay içerisinde bu uygulamaya başladık. Dolayısıyla yeni bir uygulama gibi ya da başka olaylarla birleştirilerek aktarılıyor, herhangi bir olayla ilgisi, ihtiyacı yok. Bu tamamen Adanamızın, Adanalıların güvenlik ihtiyaçları, kurumlarımızın kapasitelerinin, özelliklerinin, uzmanlık alanlarının dikkate alınarak daha iyi hizmet vermek için yapılmış bir düzenlemedir. Tamamen kamu yararı, hizmet gerekleri Adanamızın ihtiyaçları doğrultusunda yapılmış bir düzenlemedir. Yasalarımıza da Adanamızın ihtiyaçlarına da uygundur. Yoksa herhangi bir şekilde güncel bazı olayla, olaylarla irtibatlı bir durum değildir."

Düzenlemenin kalıcı bir çalışma olduğunu vurgulayan Coş,  "Zaman zaman gerektiğinde bu tür çalışmalar zaten Türkiye'nin her tarafında yapılıyor. Jandarmamızın esas asli görev ve sorumluluk alanı olan kırsal kesime daha fazla yoğunlaşması, kentsel, metropol alanlardan çekilmesi, metropol alanlarda da tek elden güvenlik hizmeti verilmesi, suç ve suçlularla mücadelenin tek elden yapılması gibi gereklilik ve ihtiyaçlar dikkate alınarak yapılmıştır" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com