Adana'daki yasa dışı dinlemeler

Adanadaki yasa dışı dinlemeler
Yasa dışı telefon dinlemelerine yönelik soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan iki polis müdürü, soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan hakkında yüzer bin lira tazminat talebiyle şikayette bulundu

ADANA (AA) - Adana'da yasa dışı telefon dinlemelerine yönelik soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan iki polis müdürü, soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan hakkında yüzer bin lira tazminat talebiyle şikayette bulundu.

2. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail Bilgin ve 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ertuğrul Yetkin, avukatları İsa Ayanoğlu aracılığıyla soruşturmayı yürüten Doğan hakkında, "hukuka aykırı davranışlarla manevi olarak zarara uğratıldıkları" iddiasıyla yüzer bin lira tazminat istemiyle dava açılması için başvurdu.

Bilgin ve Yetkin, Doğan hakkında "görevi ihmal", Adana 3. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi İbrahim Sağır hakkında da "yasaya aykırı tutuklama" ve "hürriyetten yoksun bırakma" iddiasıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna, 9 gazete ve internet sitesinin sorumlu müdürleri ve muhabirleri hakkında da "iftira, suç uydurma, gizliliği ihlal, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs"ten Adana Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde ikametlerinde arama yapıldıktan sonra 2. Sınıf Emniyet Müdürü İsmail Bilgin, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ertuğrul Yetkin ile aralarında bir komiserin de bulunduğu, biri emekli, 8 polis gözaltına alınmıştı.

Soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Doğan tarafından ifadeleri alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen Bilgin ve Yetkin'in de aralarında olduğu, daha önce istihbarat şubesinde görev yapan 6 polis tutuklanmış; polis memuru R.K. ve kadın meslektaşı M.A. ise savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Nöbetçi Adana 8. Asliye Ceza Mahkemesi, avukatların tutuklamaya itiraz başvurusu üzerine 6 polis hakkında tahliye kararı vermişti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com