“Aday adaylarımız genel merkezde mülakata girdi”

“Aday adaylarımız genel merkezde mülakata girdi”
AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar, Uşak Milletvekili seçilmek için AK Parti'den aday adayı olan 14 kişinin dün genel merkezde mülakata katıldığını söyledi. Temayül yoklamasında çıkan sonuçların ilk kez kamuoyuna açıklandığını da hatırla

AK Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar, Uşak Milletvekili seçilmek için AK Parti'den aday adayı olan 14 kişinin dün genel merkezde mülakata katıldığını söyledi. Temayül yoklamasında çıkan sonuçların ilk kez kamuoyuna açıklandığını da hatırlatan Nacar, aday belirleme süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile 12 Haziran tarihindeki genel seçimleri değerlendiren Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar, Uşak'taki 3 milletvekilliğini de kazanacaklarını iddia etti. İnşaat halindeki 400 yataklı yeni devlet hastanesinin 2012 yılında hizmete gireceğini ve geçtiğimiz hafta kenti ziyaret eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın bu konuda Uşaklılara müjde verdiğini hatırlatan Mehmet Nacar, “Mevcut Devlet Hastanesinin bulunduğu arsa yeşil alan olarak düzenlenecek”dedi.
Aday adayları ile ilgili sürecin devam ettiğini ve temayül yoklamasından sonra aday adaylarının dün genel merkezde mülakata katıldığını bildiren Mehmet Nacar, “11 aday adayımız il başkanlığımıza 3 aday adayımız ise genel merkeze başvuru yapmıştı. Geçen hafta temayül yoklamasını yaptık. Çıkan sonuçları ilk defa kamuoyuna açıkladık. Daha önceki seçimlerde temayül sonuçları kamuoyuna açıklanmıyordu.
Dün de aday adaylarımızın tamamı mülakata katıldı. Önümüzdeki hafta ise anket çalışmaları yapılacak. Bu çalışmanın ardından gene merkez 14 yada 6 aday adayımızı genel merkeze davet edecek. Bu davetin ardından adaylarımız belirlenecek. Uşaklı aday adaylarımızın mülakatını Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Tanrıverdi, Eski İçişleri Bakanımız Beşir Atalay, Kürşat Tüzmen ve Necla Hattatoğlu'ndan oluşan bir komisyon tarafından gerçekleştirildi. Mülakata mevcut milletvekilimiz Nuri Uslu girmedi. Genel merkezimiz kimleri aday gösterirse arkasında duracağız”dedi.
İnşaatı devam eden yeni devlet hastanesine 150 yatak ilave edileceğini de belirten Mehmet Nacar şöyle devam etti; “Geçen hafta ilimizi ziyaret eden Sağlık Bakanımız bize bu konuda müjde verdi. 400 yataklı olan hastanemize 150 yatak ilave edilecek. Ayrıca mevcut hastanemizin arsası yeşil alan olarak kullanılacak.
TOKİ'ye Uşak olarak bu arsanın yerine bir arsa üreteceğiz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com