'Aday Olacak mısınız?' Sorusuna İlginç Cevap!

'Aday Olacak mısınız?' Sorusuna İlginç Cevap!
Baykal gazetecilerin seçimde aday olup olmayacağı sorusuna gülümseyerek 'Yarına çıkacağımızı bilmiyoruz' diye yanıt verdi...

Eski CHP Genel Başkanı Baykal, yeni CHP yönetimine uyarılarda bulunmaya devam etti: CHP'nin fikriyatı önemli. Şimdi biz önemli olan bu fikriyatı bırakırsak, yük gibi sayıp bir tarafa itmeye kalkarsak, parti olarak kazançlı çıkmayız, bundan Türkiye kaybeder.

KARADENİZ turunu sürdüren eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün Ordu'daydı. Ordu'da CHP İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Burada yaptığı konuşmada partililere seslenen Baykal, şöyle konuştu:

SAKIN AYRIŞMAYIN: Sakın ha bölüşmeyin, sakın ha ayrışmayın. CHP'nin söylediği sözlerin bir özel ağırlığı vardır. O nedenle herkes en karmaşık sorunları çözme konusunda, 'bu iş nasıl olacak?' dedikleri zaman en yüksek çoğunlukta iktidar da olsalar dahi derler ki, 'CHP'nin katkısı olmadan çözülmez' Neden çözülmez? Çünkü CHP'nin fikriyatının bir önemi vardır, şimdi biz o önemli olan fikriyatımızı bırakırsak, bir yük gibi sayıp bir tarafa itmeye kalkarsak, bundan parti olarak biz kazançlı çıkmayız, hiç kuşku yok ama bundan Türkiye çok şey kaybeder. Muhalefette CHP'nin katkısının ne olduğunu birileri o zaman anlarlar. Bizi, 'muhalefet de şereflidir, bırakın biz muhalefette kalalım' dediğimizi zannediliyorlar. Ne dedik ? CHP'nin fikriyatı çok önemlidir. Bu iktidarda olsa da önemlidir, muhalefette olsa da önemlidir. 'O fikriyattan vazgeç sen iktidara gelirsin, o fikriyatı bırak seni iktidara uçururuz' diyenlere kulak asmayın. Bunu söyleyenler sana doğruyu söylemiyorlar.

YANLIŞLIKLARA SÜRÜKLENMEYELİM: Parti elbette yenilenecek, elbette ileri gidecektir, gelecekte de olacaktır, yeni isimler gelecektir, yeni insanlar gelmelidir. Ama sakın ha CHP'nin Türkiye için, dünya için büyük önemi olan fikriyatının ortadan kaldırılması doğrultusunda bir arayışa kimse teşebbüs etmesin. CHP'nin var olan fikriyatının bir 'külfet' gibi sayılmaması gerekİR. 'Canım bunu atalım, bundan kurtulalım, bizi kimse tutamaz', bu yanlışlıklara sürüklenmeyelim. İlkelerimizden şikayet edersek sanmayın ki güçleniriz. Başkalarının ilkelerinin peşinden gidersek, bu bizi hiçbir yere götürmez. Türkiye buralara geldiyse CHP'nin ilkeleri ile geldi. Atatürk'ün ilkeleri ile geldi. Onu en çok tahrip etmek isteyenler dahi bugün onun önünde saygı duruşu yapıyorsa, ısrarla bunun üzerinde durduğumuz içindir.

EŞLERDEN ÖZÜR DİLEDİ

Geceyi Giresun'da geçiren Baykal, sabah Giresun Kalesi'ne çıktı. Hayli neşeli olduğu gözlenen, bol bol fındık yiyen Baykal, bölge sorunları hakkında Belediye Başkanı Kerim Aksu'dan bilgi aldı. Baykal, “Burada bulunanların eşlerinden özür diliyorum. Çünkü Pazar günü aileye ayrılması gereken bir gün. Erken saatte geldiniz buraya, hepiniz çok sağ olun” dedi.

ADAY OLACAK MI?

Baykal bir gazetecinin seçimde aday olup olmayacağı sorusuna gülümseyerek 'Yarına çıkacağımızı bilmiyoruz' diye yanıt verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com