Aday olamayınca dev araziyi satışa çıkardı

Aday olamayınca dev araziyi satışa çıkardı
AKP Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tekrar aday gösterilmeyince 16 dönümlük araziyi alelacele satışa çıkardı

Yerel seçimlere birbuçuk ay kala ilçe belediyeleri de ellerindeki son ihaleleri hızlandırdı. Gelecek dönem için partisi tarafından aday gösterilmeyen AKP’li Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, giderayak 22 milyon TL’lik bir ihaleye imza atmaya hazırlanıyor. 2001 yılında yerleşime açılan TEM’in hemen yanındaki Ataköy 3. Etap’ta 16 bin metrekarelik (16 dönüm) araziyi kısa bir süre önce ticari amaçlı olarak imara açan Küçükçekmece Belediyesi, projeye 3 bin metrekarelik yeşil alanı da dahil etti. Yıllık 350 milyon TL bütçesi olan belediyenin ihaleye çıkma nedeni ise bütçedeki açık olarak gösterildi.

PARAYA İHTİYACI VARMIŞ!

İhaleye çıkılan bölgede 2 bin 100 konutun yer aldığını kaydeden Atakent Site Yöneticisi Nizamettin Şentürk, proje kapsamında, çocuk oyun parkı, helikopter pisti, ve 3 bin metrekarelik bir yeşil alanın bulunduğunu açıkladı. Şentürk, şu bilgileri verdi: “Burada 15 yıllık çınar ağaçları var. Bölgenin en önemli yeşil alanı burada. Yolun karşı kısmında Ağaoğlu’nun bir projesi var. Ayrıca Temapark projesine çok yakın. Bu nedenle ciddi bir rant söz konusu. Belediye’nin paraya ihtiyacı olduğunu ve bu nedenle ihaleye çıktığını biliyoruz.”

Küçükçekmece Belediyesi CHP Meclis Üyesi Enis Koçak ise ihale bedelinin 22 milyon TL olarak belirlendiğini söyledi.

Belediye bütçesinin 350 milyon TL’ye ulaştığını anlatan Koçak, “Her yıl 30 milyon TL’lik yer satıyorlar. Yakın zamanda 7 dönümlük bir oto pazarını da 7 milyon TL’ye sattılar. Belediyenin iyi bir bütçesi var, ama doğru kullanılamıyor” yorumunu yaptı.  (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com