"Adaylar merkezden çıkmalı"

"Adaylar merkezden çıkmalı"
2011 yılında yapılacak olan genel seçimler öncesinde ziraatçılar, Kütahya'dan seçilecek milletvekillerinin en az üçünün il merkezinden olmasını istedi.

2011 yılında yapılacak olan genel seçimler öncesinde ziraatçılar, Kütahya'dan seçilecek milletvekillerinin en az üçünün il merkezinden olmasını istedi.

Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar ve Dumlupınar Ziraat odaları adına açıklamada bulunan Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, 'Kütahya merkeze hizmet gelebilmesi için adayların merkezden çıkması gerekir.' dedi.
Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş, Altıntaş Ziraat Odası Başkanı Mustafa Başbunar, Aslanapa Ziraat Odası Başkanı Şaban Yel, Çavdarhisar Ziraat Odası Başkanı Kamber Göktaş ve Dumlupınar Ziraat Odası Başkanı Mehmet Işık ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
Kütahya merkeze daha fazla hizmetin gelmesi için 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde adayların il merkezinden ağırlıkla çıkması gerektiğini bildiren Ömer Demirtaş, bu isteklerinin tüm siyasi partiler için geçerli olduğunu belirtti.
Demirtaş, '2011 Haziran ayında yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde ilimiz 5 milletvekili ile temsil edilecektir. Seçime katılacak siyasi partilerimiz adaylarını belirlerken birçok kriterle birlikte, ağırlıklı olarak Kütahya'nın coğrafi genişliği, bölgesel dengeleri ve hizmet alanı büyüklüğünün esas alındığı bilinmektedir. Bu anlamda daha önceleri ilimiz 6 milletvekili çıkarırken, dağılım daha kolay yapılabilmekteydi. Şimdi ise bu dağılımın daha dikkatli ve hassasiyet içerisinde yapılarak Kütahya bütünlüğünde adalet sağlanmalıdır.' Tespitinde bulundu.
Başta siyasi irade olmak üzere, tüm siyasi partilere seslenen Demirtaş, 'Merkez ilçe nüfus yoğunluğu ve hizmet alanı genişliği (Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar ilçeleri) dikkate alındığında oluşturulacak asil milletvekili sıralamasında 3 adayla temsil edilmesi adil ve gerçekçi bir temsil olacağı kanaatindeyiz.' ifadelerini kullandı.
'Şimdiye kadar bütün siyasi iktidarlara Kütahya Merkez ilçe hep asansör olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.' diyen Altıntaş, 'Kütahya merkez ilçe yük taşıyamaz hale geldiğinden tüm siyasi partilerimizin bu tespitimizi ve hassasiyetimizi önemsemelerini dolayısıyla hayata geçirmelerini arzu etmekteyiz. Yapılacak genel seçimde şayet bu anlamda bir adaletsizlik olursa sivil toplum kuruluşları olarak bizler bu konunun takipçisi olacağımızı, merkez ilçemizin mağdur olmaması noktasında her türlü çalışmayı yapacağımızı Kütahya kamuoyunun bilmesini istiyoruz.' açıklamasını yaptı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com