ADD'den Cihaner'e Veda Gecesi!

ADD'den Cihaner'e Veda Gecesi!
ADD'den Cihaner'e içkili halaylı veda...

İlhan Cihaner için ADD Erzincan Şubesi tarafından veda gecesi düzenlendi.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığından Adana Cumhuriyet Savcılığına atanan İlhan Cihaner, ''Her türlü oyuna, karanlık plana dikkat etmenizi ve birlik beraberliğinizi devam ettirmenizi istiyorum'' dedi.

CİHANER İÇİN VEDA GECESİ
Adana'ya Cumhuriyet Savcısı olarak atanan Eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner için Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Erzincan Şubesi tarafından veda gecesi düzenlendi.

Türküler söylenen ve davul zurna eşliğinde halayların çekildiği gecede konuşan Savcı Cihaner kendisinden sonra Erzincan'da oynanan oyunların devam edeceği iddiasında bulunarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

ADD Erzincan Şubesi Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığından Adana Cumhuriyet Savcılığına atanan İlhan Cihaner için veda yemeği düzenlendi. Merkeze bağlı Ulular beldesinde bir düğün salonunda düzenlenen yemeğe Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner, eşi Muteber Cihaner ve kızıyla katıldı. Atatürk Düşünce Derneği Erzincan Başkanı Hüseyin Baydaş'ın yanı sıra CHP'li ve DSP'li bazı beldelerin belediye başkanları, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Başkanı Sadık Düzgün'ün yanı sıra Cihaner'in eski avukatlarından Hamit Sekman, ADD dernek üyeleri, Erzincan Adliyesi çalışanları da hazır bulundu.

Salonun kapısında çiçeklerle karşılanan Cihaner ve eşi salona girişte ayakta alkışlandı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı gecede Cihaner, kendisi için hazırlanan sinevizyon gösterisini izledi. Tutukluluk hali ve yargılanma süreciyle ilgili görüntü ve fotoğrafların yer aldığı sinevizyon gösterisi sırasında duygulu anlar yaşanırken, salonda bulunan bazı davetliler gözyaşlarına hakim olamadı.

Atatürk Düşünce Derneği Erzincan Şube Başkanı Hüseyin Baydaş, Savcı Cihaner'in Erzincan'dan ayrılması konusunda üzülmenin bir anlamı olmadığını belirterek, "İnanıyorum ki Cumhuriyet Başsavcımız gittiği yerde devletin tarafsız, onurlu, şerefi gururuyla görevine devam edecektir. Türkiye'nin her yeri bizim için aynıdır. Başsavcı da olsa düz savcı da olsa haktan adaletten hiçbir zaman ödün vermeyeceğini inanıyorum yolun açık olsun yürekli insan seni hepimiz yürekten seviyoruz" dedi.

"ERZİNCAN KARANLIK ODAKLARIN HEDEF SEÇTİĞİ BİR YER"
Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ise konuşmasına bir düşünürün "Yönetimlerin devletlerin en kötüsü masum insanların suçsuz insanların korktuğu yönetimlerdir" sözüyle başlayarak, "Özellikle sizlerin bilin diye bir isteğim olacak, anlaşılıyor ki uzantıları maalesef ki devlete insanların haklarını hukuklarını korumakla görevli olan bir takım kamu görevlilerine uzanan karanlık odakların hedef seçtiği bir yer Erzincan. Oysa Erzincan binlerce yıldır birlikte yaşama kültürün, demokrasinin hoşgörünün beşiği olan bir il Erzincan. Onun için her türlü oyuna, karanlık plana dikkat etmenize ve birlik beraberliğinizi devam ettirmenizi istiyorum. Oyunların oynanma ihtimali var, ben Erzincanlı dostlarıma Erzincanlılara hepinizi çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Biz çok sık görev yeri değiştiriyoruz bu tür geceler yaşarız ama bu biraz daha farklı hiç birinizi unutmayacağım salonu dolduran bu kadar cesur yüreğe gönül dolusu teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gece mahalli sanatçıların sahne aldığı Türk Halk Müziği konseri ile devam etti. Savcı Cihaner'in eşi Muteber Cihaner salonda bulunanlarla birlikte davul zurna eşliğinde çekilen halaya eşlik etti. Davetliler gecede Cihaner ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com