"Adil bir şekilde mücadele veriyoruz"

"Adil bir şekilde mücadele veriyoruz"
Trabzonspor Basketbol Takımı'nın Başkanı çarpıcı konuştu...

Beko Basketbol Ligi'nde alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Trabzonspor Basketbol takımının başkanı Mehmet Yiğit Alp, takımın kısa sürede kendisinden beklenen performansı göstereceğine inandığını söyledi.

Yazılı açıklama yapan Alp, kapatılmanın eşiğinden aldıkları takımı ayakta tuttuklarını vurgulayarak, "Bizim tek beklediğimiz sahada verilen mücadelenin adilane olmasıdır. Yeniden oluş süreci yaşayan takıma karşı bugüne kadar hakemlerin gösterdikleri tavır karşısında suskun kalışımız, bize karşı kasıtlı yapılan bir davranışa ihtimal vermememiz ile alakalıydı. Ancak aynı hataların sürekli bize karşı denk geliyor oluşu, artık kafamızda bir takım soru işaretleri oluşturmaya başlamış ve susarak hakkın yerine gelmesini bekleyip, adil oyunu kendisine şiar edinen kulüplerin değil de, federasyon ve hakemler üzerinde baskı kurarak , 'adil oyun'u, 'lehlerine olan oyun'a çevirenlerin hep kazanacağı şüphemizi kuvvetlendirmiştir" dedi.

"AL GÜLÜM VER GÜLÜMDEN ÖTEYE GİTMEYEN OYUNUNUZUN ADINA BASKETBOL DEMEZLER"

Alp, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Suskunluğumuz, güçsüzlüğümüzden değil, futbol takımımızdan tevarüs ettiğimiz asaletimizden gelmektedir. Konuşmaya başladığımızda, başkaları gibi mangalda kül bırakmayan değil, mangalı, külüyle birlikte haksızlık yapanın gözüne sokacak yapımıza umarız tanık olmazsınız. Hiç kimsenin zerre kadar haksızlığa uğramadığı, temiz bir lig istiyoruz. Bunu yaparken, üzerimize düşen tüm sorumlulukları bugüne kadar yerine getirdiğimize inanıyoruz. Kimseden kölemiz olmasını beklemiyoruz, ancak bilinsin ki, kimsenin de efendimiz olmasına müsaade etmeyiz. Güzel oyun güzel şekilde oynansın, sahada oynanan sahada kalsın ve hiçbir takım hak etmediği tek bir puanı bile hanesine yazdırmasın. Efendiliğini muhafaza edip hakemleri baskı altına almayı akıllarının ucundan dahi geçirmeyenler hakem kurbanı olmaya devam ettikleri müddetçe, arkasında hiçbir sponsor desteği olmadan, bu işi gönüllü olarak yapmak için soyunan enayiler bulmakta zorlanırsınız. Bulamazsanız da, kendi aranızda, 'al gülüm ver gülüm'den öteye gidemeyecek oyununuzun adına basketbol demezler."

"BUNDAN SONRA SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Alp, oldukça sert ifadeler içeren açıklamasını, "Bundan sonraki sürecin yakın takipçisi olacağımızın ve artık hiçbir haksızlık karşısında suskun kalıp, 'dilsiz şeytanlar' olmayacağımızın bilinmesi gerektiğini tüm kamuoyuna saygıyla bildiririm" diyerek noktaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com