Adil Özkan'ın Resim Sergisi Açıldı

Adil Özkan'ın Resim Sergisi Açıldı
Adil Özkan'ın kişisel resim sergisi Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açıldı.

Adil Özkan'ın kişisel resim sergisi Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açıldı.
İlkokul sıralarında resimle ilgisi başlayan, Çini sanatı üzerinde bizzat meşgul olan ve 1957-1980 yılları arasında çini tablo Portre çalışan Adil Özkan tarafından hazırlanarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla açılan kişisel resim sergisi 25 Eylül Cumartesi gününe kadar açık kalacak.
Adil Özkan hakkında bilgi veren yetkililer şu açıklamalarda bulundular:
'1941 doğumlu olan Adil Özkan, Ortaokul ve Liseyi Kütahya'da okudu. Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü Mezunudur. Yüksek Lisans tezini Anadolu Üniversitesinde verdi. 1980 öncesi Lise Müdürlüğü daha sonra Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Yüksekokul Müdürü, Dumlupınar Üniversitesi Yüksek Okul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Emekli, bir kız ve bir erkek evladı, bir kız torunu vardır. Eşi emekli Kız Meslek Lisesi Öğretmeni, şair ve bestekârdır.
İlkokul sıralarında resimle ilgisi başlayan Adil Özkan Çini sanatı üzerinde bizzat meşgul olmuş ve 1957-1980 yılları arasında çini tablo Portre çalışmıştır. Ortaöğretimde Fatih Lisesi'nde Kütahya'da Çinicilik Dersini seçmeli olarak ders alarak ilk defa müfredat programa koyduran ve uygulayandır. 1965-1968 yılları arası Ankara'da Eşref Üren-Orhan Kılıç, Amerikan Kültür Derneği ve uzun yıllar Kütahya'da Ahmet Yakupoğlu'nun atölyelerine devam etti. İstanbul-Ankara-İzmir-Altınoluk-Pendik-Eskişehir-Antalya-Kütahya ve Almanya'da Ahin ve Dortmund'da karma sergilere katıldı.'
Sergiye Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Öteyaka, Vali Yardımcısı Metin Selçuk, Belediye Başkan Yardımcıları Nejat Özturan, Halil Toklu, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Ressamlar ve davetliler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com