Adım adım başkanlığa!

Adım adım başkanlığa!
Yıldırım Demirören, TFF Başkanlığı için adaylığını açıklama hazırlığında.

3 Temmuz'da futbolda şike iddialarına yönelik başlatılan soruşturma sonrası, Türk futbolundaki belirsizlik ve kaos ortamı hala sürüyor.

Soruşturma ile ilgili iddianamenin hazırlanması, tutuklu yargılanmak için cezaevine sevk edilenler, futbol federasyonu başkanın istifa etmesi, ocak ayında Ankara'da gerçekleşen olağanüstü genel kurul ve mahkeme sürecinin başlaması gündemi işgal ederken, 8 aylık dönem geride kaldı.

DEMİRÖREN'İN İKİ GÜN İÇİNDE TFF BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Mahkeme sürecinden çıkacak sonuç merakla beklenirken, 27 Şubat'ta futbol federasyonu olağanüstü seçimli genel kurulunda yeni başkan ve yönetim kurulu belli olacak. Bu güne kadar başkanlık için adı geçen isimlerden en öne çıkan Yıldırım Demirören oldu. UEFA As Başkanı ve eski futbol federasyonu başkanı Şenes Erzik'in başkan adayı olamayacağını açıklamasının ardından Demirören'in ismi bir kez daha başkanlık için anılmaya başlandı.

Kendisine yakın kaynaklardan alınan bilgiler Demirören'in de başkan olmak için kararını verdiği ve 27 Şubat öncesi 21 Şubat'ta adaylığını açıklaması yönünde oldu.

Bu durumun gerçekleşmesi halinde Yıldırım Demirören 31 Mayıs 2004'den buyana sürdürdüğü Beşiktaş başkanlığı görevinden istifa edecek. İstifasının ardından Siyah Beyazlı kulübün yönetim kurulu da görevi bırakmış olacak. Bu istifanın resmi olarak gerçekleşmesinin ardından Beşiktaş'ta seçim süreci başlayacak. İstifanın tam bir ay sonrasında olağanüstü seçimli genel kurula gidecek olan Siyah Beyazlı camia yeni başkan ve yönetim kurulunu belirleyecek. Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz ve kurul üyeleri ise bu bir aylık sürede yönetim kurulunun görevlerini vekaleten üstlenecekler.

Demirören'in istifa edeceği konuşulmaya başlandığı günden bu yana Beşiktaş'ın yeni başkanı konusunda bazı isimler ortaya atıldı. Serdal Adalı, Celal Kolot, Murat Aksu, Fikret Orman, Hasan Arat ve Levent Erdoğan isimleri Demirören'in TFF başkanlığı için aday olacağı konuşulmaya başlandığı günden bu yana Beşiktaş başkanlığı için dile getirilemeye başlandı. Ancak bugüne kadar bu isimlerden hiç biri başkanlık konusunda kesin bir ifade kullanmadı.

FİKRET ORMAN: "BENİM İÇİN KONU BEŞİKTAŞ OLDUĞUNDA GERİSİ TEFFERUATTIR"

Bugün görüşüne başvurduğumuz eski başkan adaylarından Fikret Orman, henüz ortada resmi bir durumun olmadığını, Beşiktaş başkanlığının düşünüp düşünmemesi için öncelikle Yıldırm Demirören'in kulüpten istifa edip TFF başkan adaylığını açıklaması gerektiğini söyledi.

"Şu anda Beşiktaş'ın bir başkanı ve yönetim kurulu var. Benim ve arkadaşlarımın bu görev ile ilgili bir düşüncesi olması için öncelikle Yıldırım Demirören'in resmi olarak kararını açıklaması lazım. Söylentiler üzerine hareket edemeyiz. Ancak Sayın Demirören bu yönde bir karar verirse Beşiktaş'ın kendi içindeki dinamikleri çalışmaya başlar. Ben ve arkadaşlarım durum değerlendirmesi yaparız. Benim için söz konusu Beşiktaş olduğunda gerisi tefferuattır. Bekleyip göreceğiz."

KOLOT: "BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN KULÜBÜN MALİ TABLOSUNU ÇOK İYİ İNCELEMEM GEREKİYOR"

Beşiktaş'ın eski yöneticilerinden Celal Kolot'ta öncelikle yaşanacakları bekleyip, daha sonra ne yapılması gerektiğine karar vereceğini söyledi.

"Ben geçmiş dönemde 31 Ocak 2013'deki seçimde Beşiktaş başkan adayı olabileceğimi dile getirmiştim. Ancak bu durumu Yıldırım Demirören'in karşısında aday çıkmaması halinde yapmayı düşünüyordum. Şu anda içinde bulunduğumuz dönem çok farklı. Öncelikle Sayın Demirören'in kararını beklememiz lazım. Daha sonra Beşiktaş başkanlığı için yeniden düşüneceğim. Ayrıca bugünlerde Beşiktaş hem sahada, hem de saha dışında kritik günler yaşıyor. Sırası ile çok önemli maçlar oynayacağız. 26 Şubat'ta da mali kongre yapılacak. Ben kulübün maddi tablosunu çok iyi incelemek istiyorum. Önce başkan olup iki hafta sonra bu nasıl bir maddi tablo, Sayın Demirören bize enkaz bırakmış diyemem. Tüm olasılıkları hesaplayarak önümüzdeki günlerde bir açıklama yapabilirim."

METİN KEÇELİ:  "BUGÜN VEYA YARIN BAŞKAN DEMİRÖREN İLE BİRARAYA GELECEĞİZ"

Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli ise, Yıldırım Demirören'in kararını verip TFF başkanı adayı olması halinde Siyah Beyazlı kulübün bir üyesi olarak gurur duyacağını ifade etti. Keçeli ayrıca bu durumun gerçekleşmesi halinde kongre sürecine girileceğini, ancak öncelikle Yıldırım Demirören'in kararını açıklamasını beklediklerini söyledi.

"Bir Beşiktaşlı olarak Sayın Demirören'in TFF Başkanı olması beni mutlu eder. Futbolumuzun en tepesinde Bir Beşiktaşlıyı görmek kıvanç verici bir durum olur. Beşiktaş'ta da biz yönetim kurulu üyeleri olarak seçim sürecine gireriz. Bugün veya yarın yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ve başkan Demirören ile bir araya gelip ne yapacağımızı gözden geçireceğiz. Bu toplantının ardından kulübümüzün nasıl bir yol izleyeceği ortaya çıkacaktır." (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com