"Adım Adım Lösemiyle Mücadele"

Adım Adım Lösemiyle Mücadele
Mersin'de, 7 yaşındaki oğlunu lösemi nedeniyle kaybettikten sonra katıldığı AKUT'un il ekip lideri olan Hakan Topal, lösemili çocukların ve ailelerinin sorunlarına dikkati çekmek için Ankara'ya yürüyecek

MERSİN (AA) - ANIL BAĞRIK - Yedi yaşındaki oğlunu lösemi sonucu kaybettikten sonra katıldığı AKUT'ta Mersin ekip lideri olan Hakan Topal, bu hastalıkla mücadele eden çocukların ve ailelerinin sorunlarına dikkati çekmek için "Adım Adım Lösemiyle Mücadele" adı altında Ankara'ya yürüyecek.

Topal, AA muhabirine, oğlu Mehmet Batuhan'a dört yaşındayken lösemi teşhisi konduğunu belirtti.

Batuhan'ın tedavisi için yaklaşık 3,5 yıl yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan Topal, oğluna moral amacıyla saçlarını kazıttığını, o günlerde yaşadığı sıkıntıları, anı defterine yazdığını söyledi.

Topal, oğlu 7 yaşındayken enfeksiyon sonucu üç yıl önce Antalya'da hayatını kaybettiğini belirterek, dayanılması zor bu acının, kendisi ve eşini derinden üzdüğünü belirtti.

Oğlu öldükten sonra acılara teslim olmak istemediğini vurgulayan Topal, "Çektiğimiz 3,5 yıllık bu acıyı, unutulmaz olayları harmanladık ve bugüne kadar geldik" dedi.

Oğlunu toprağa verdikten 1,5 ay sonra AKUT'a katıldığını ve ekip lideri olarak Mersin'de birim kurduklarını anlatan Toprak, insan veya hayvan ayırımı yapmadan can kurtarmaya çalıştığını söyledi.

Bir yandan da lösemili çocukların ve ailelerin yaşadığı sıkıntıları duyurmak istediğini belirten Topal, şöyle devam etti:

"Bu ailelerin ve çocukların sorunlarına, yüksek ücretli tedavi süreçlerine, iyileşme dönemlerinde başlarına gelen olaylara dikkati çekmek istedim. İnsanlara, bunun uzun bir tedavi süreci olduğunu anlatmak istedim. Bunun için de lösemili çocuklar yararına Mersin'den Ankara'ya yürüme kararı aldım. Yürüyüş sırasında yol güzergahımda lösemiyi ve sorunları anlatacağım. Lösemiyle mücadele eden çocukların ve ailelerinin çektiği sıkıntı, yürürken çekeceğim sıkıntıdan çok daha fazla."

Topal, yürüyüşe "Adım Adım Lösemiyle Mücadele" adını verdiğini belirterek, "Kampanya için aynı adla internet sitesi ve sosyal medya hesapları da açtık. Sitede, yolculuğumda ulaştığım noktaları paylaşacağım" dedi.

Yürürken zorlanmamak için antrenman yaptığını dile getiren Topal, şöyle konuştu:

"Mersin'den 3 Mayıs sabahı yola çıkacağım. Kendimi bu yürüyüşe hazırlamak için çalışmalarımı sürdürüyorum. Yürüyüş için bazı malzemeleri yanımda taşıyıp, durma noktalarında çadır kurmam gerekecek. Malzeme taşımak için özel araç dizayn ettim. Aracı kendime bağlayarak çekeceğim. Araçta su, yiyecek, ilkyardım malzemeleri olacak. Malzemeler ile araç, 35-40 kilogram olacak."

Topal, sabah saat 05.00'te başlayıp, günlük 50 kilometre yürümeyi hedeflediğini belirterek, yürüyüşü 10-12 günde tamamlamayı planladığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com