''Adım Üniversiteleri Projesi''

''Adım Üniversiteleri Projesi''
Ege ve Akdeniz bölgelerinde faaliyet gösteren 8 üniversite arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen ''ADIM Üniversiteleri'' projesi kapsamında Kütahya'da toplantı yapıldı.

Ege ve Akdeniz bölgelerinde faaliyet gösteren 8 üniversite arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen ''ADIM Üniversiteleri'' projesi kapsamında Kütahya'da toplantı yapıldı.
     Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Merkez Yerleşke'deki Rektörlük binasında iki gün süren toplantıya, Afyonkarahisar Kocatepe, Denizli Pamukkale, Isparta Süleyman Demirel, Aydın Adnan Menderes, Burdur Mehmet Akif Ersoy, Muğla, Uşak ve Dumlupınar üniversitelerinden genel sekreterler, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları katıldı.
     Toplantının açılışında konuşan DPÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıkoyuncu, katılımcılardan önerilerini hiçbir şeyden çekinmeden açık şekilde belirtmelerini isteyerek, burada alınacak kararların üniversitelere ışık tutacağını bildirdi.
     Prof. Dr. Sarıkoyuncu, asla zaman mefhumu tanımadan çalıştığına işaret ettiği idari personele yönelik şunları kaydetti:
     ''Sizler olmadan eğitim-öğretimin tekerleğinin dönmesi mümkün değildir. Koordine ettiğiniz hizmetler çok önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin çok iyi yetişmeleri, iyi eğitim alabilmeleri için sınıfların donanımı bakımından gece gündüz koşturuyorsunuz. Eğitim-öğretimimizde görünmeyen kahramanlarımızsınız. Çok yeterli olmayan ödeneklerimizi nasıl en iyi kullanabileceğimiz konusunda bizlere önder oluyorsunuz. Yapılması gerekenler için kararlar alın, önerilerde bulunun. Bizler bu kararları Üniversitelerarası Kurula sunarız.''
     Muğla Üniversitesi Genel Sekreteri Aytekin Çakır da alınan kararların uygulanabilir nitelikte olması gerektiğini ifade ederek, ''Bu toplantıları üretmek amacıyla yapıyoruz. Burada aldığımız kararların, rektörlerimizin de desteğini alarak, Türkiye çapında uygulanması için çaba sarf etmeliyiz'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com