ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANI NECİP BÜYÜKASLAN, ‘ANADOLU’NUN SESİ’ PROGRAMINDA ADIYAMAN’I TANITTI

ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANI NECİP BÜYÜKASLAN, ‘ANADOLU’NUN SESİ’ PROGRAMINDA ADIYAMAN’I TANITTI
ADIYAMAN BELEDİYE BAŞKANI NECİP BÜYÜKASLAN, ‘ANADOLU’NUN SESİ’ PROGRAMINDA ADIYAMAN’I TANITTI

TRT Anadolu kanalında ‘Anadolu’nun Sesi’ programına konuk olan Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, program sunucuları Arzu Türkdoğan ile Hakan Tuzcu’nun sorularını cevapladı.
Adıyaman’ın son yıllarda modern bir kent görünümüne kavuştuğunu belirten Başkan Büyükaslan, doğalgaz çalışmalarının bu aralar şehir genelinde yoğun bir şekilde yapıldığının altını çizdi. Büyükaslan, açıklamalarında şunları söyledi:
"Göreve geldiğimiz zaman 3 ekip oluşturduk. Bu ekiplerimizle Adıyaman’a hizmet etmeye başladık. Adıyaman göç alan bir il değil. Herkes birbirini tanıyor. Adıyaman ülkemizin güvenilir ve her açıdan huzurlu bir kenti. Göreve gelirken fiziki belediyeciliğin yanında sosyal belediyeciliği de vaat ettik. Kültür alanındaki taziye evlerimizle ülke genelinde 3'üncü olduk. Taziye evlerinde vatandaşlarımız taziyelerini yapmakta, küsler, dargınlar barışmaktadır."
Belediye bünyesinde konservatuar kurduklarını da kaydeden Büyükaslan, "Konservatuar bünyesinde 600 öğrencimiz bulunmaktadır. Sosyal projeler çerçevesinde Engelliler Koordinasyon Merkezi’ni kurduk. Engelsiz Yaşam Parkı’nı oluşturduk. Yaşlılara hitabeden güzel bir huzur evi yaptık. Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM)’i açtık. Engelli vatandaşlarımıza hizmet vermek için bir belediye otobüsü siparişi verdik. Otobüsümüz geldiğinde engelli vatandaşlarımızın şehir içi ulaşım sorununu çözmüş olacağız. TOGEM bünyesinde çeşitli kurslar düzenledik. Eğitim ve kültür alanında çeşitli kitaplar yayınladık. Aynı zamanda kültür evleri kurduk. Yılda ortalama 4 bin öğrenci bu kültür evlerinden istifade etmektedir" dedi.
"Spor alanında yaz spor okulları açtık. Gelenekselleştirdiğimiz yaz spor okulların bu yıl 9’uncusunu düzenleyeceğiz" diyen Büyükaslan, "Yaz spor okullarında gençlerimize yönelik sportif faaliyetlere yer veriyoruz. Futbol sahamızla gençlerimizin sportif faaliyetler yapmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda Karadağ ormanlık mevkiinde oluşturduğumuz aquapark ile geçlerimize yüzme dersi vereceğiz" şeklinde konuştu.
Programa canlı telefon bağlantısıyla katılan Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Abidin Harputluoğlu, Başkan Büyükaslan’ın derneklerine çok büyük yardımlarda bulunduğunu ve yardımlarının devam ettiğini belirterek, "Başkanımız yapmış olduğu hizmetlerle engelli arkadaşlarımızın adeta engellerini ortadan kaldırdı. Kaldırım ve yollarda engellilere yönelik yapılan çalışmalarla takdir topladı. Aynı zamanda Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (82. Yıl Devlet Hastanesi) önünde yapmış olduğu üst geçide asansör kurulmasını sağlayarak, engellilerin karşıdan karşıya geçme sorununu giderdi. Yine Engelliler Koordinasyon Merkezi’ni kurarak engelli arkadaşlarımıza yardımda bulundu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Daha sonra konuşmalarına devam eden Başkan Necip Büyükaslan, "Adıyaman’da çarpık kentleşmenin önüne geçmek için çalışmalar başlattık. Bu kapsamda Adıyaman Kalesi’nde yeni bir proje uygulamaya başladık. Musalla ve Bahçecik mahallelerinde yenilikler yapıyoruz. Turizm denilince akla Nemrut gelmektedir. Adıyaman’ın çok zengin bir turizm potansiyeli var. İnanç turizmi olarak ilimiz büyük bir paya sahip. Safvan bin Muattal Hazretleri'nin kabri ilimizdedir. Doğa turizmi konusunda da ilimiz büyük paya sahiptir. Çat barajı ve Sülüklü gölün apayrı bir cazibeliği var. Bunların yanı sıra Atatürk Barajı’nın göl havzası ilimiz sınırlarındadır. Kısaca Adıyaman, çok sayıda doğal güzelliğe sahiptir. İlimizdeki otel sayıları ise gün geçtikçe artmaktadır" ifadelerini kullandı.
Anadolu’nun Sesi programına Yeniyol Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Metin Harıkçı ile Adıyaman’da Gündem Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Yusuf Dündar da telefonla bağlanarak, belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler.
Başkan Büyükaslan, programın sonunda Adıyaman’a yaptıkları hizmetlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Adıyaman milletvekillerinin ve belediye çalışanlarının büyük emekleri olduğunu söyleyerek hepsine teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com