ADIYAMAN’DA "ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE HAYIR" KOŞUSU

ADIYAMAN’DA "ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE HAYIR" KOŞUSU
ADIYAMAN’DA "ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE HAYIR" KOŞUSU

ADIYAMAN - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan özel bir protokol kapsamında "Çocuk İşçiliğine Hayır" sloganıyla hayata geçirilen etkinlikler içerisinde, Adıyaman’da yol koşusu düzenlendi.
Atatürk Bulvarı üzerinde Polisevi önünden başlayan minikler ve yıldızlar kategorisinde 66 sporcu, 'çocuk işçiliğine hayır' demek için koştu. Demokrasi Parkı önünde tamamlanan koşuda, dereceye giren sporculara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım Çoban, İş-Kur Müdürü Ramazan Tatar, çeşitli hediyeler ve madalya verdi.
Ödül töreninin ardından açıklamalarda bulunan Murat Demirkol, "Günlük hayatımızda sıkça karşımıza çıkan, çocuk işçiliğine dikkat çekebilmek için düzenlediğimiz koşuya katılan minik sporcularımıza ve projeye destek veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum" dedi.
Daha sonra konuşan Seyit Ahmet Bağcı da, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan özel bir protokol kapsamında 'Çocuk İşçiliğine Hayır' sloganıyla hayata geçirilen etkinlikler içerisinde, Adıyaman’da yol koşusu düzenlediklerini kaydederek şu ifadelere yer verdi:
"Burada amacımız çocukların işçi olarak çalıştırılmalarına dikkat çekerek, toplumda bu bilinci uyandırmaktı. Kurum olarak, özellikle çocuklarımızın okullarının tatil olmasıyla birlikte yaz spor okullarında ücretsiz spor faaliyetlerine katılmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Hatta tatil imkanı bulamayan minik öğrencilerimizi ve gençlerimizi yaz kamplarına göndererek bilgilerinin, kültürlerinin artmasını ve yeni çevrelerle birlikte yeni arkadaşlıklar kurmalarını hedefliyoruz. Bakanlığımız bu konuda çok duyarlı bir şekilde çalışıyor. Umarım düzenlediğimiz koşu, büyüklerin ve küçüklerin dikkatini bu konuya çekmeyi başarmıştır."
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com