Adıyaman'da memurlar işi bırakıp, mitinge mi gidiyor?

Adıyaman'da memurlar  işi bırakıp, mitinge mi gidiyor?
Başbakan Erdoğan bugün Adıyaman'da miting düzenleyecek, valiliği ziyaret edecek. Ancak, kentte, memurların mitinge katılmaya zorlandığı iddiası Ankara'ya kadar ulaştı.

CHP'li yöneticileri arayan Adıyamanlılar, memurların görev yerlerini terk ettiğini, mitinge katılımın yoğun olması için, kamu görevlilerinin meydanda toplanmaya zorlandığını öne sürdü. Bu durum, kentte sabah saatlerinden itibaren kamu hizmetlerinin de aksamasına neden oldu.  

MEMURLAR MİTİNGDE, VATANDAŞ SIRADA...

Adıyaman'dan gelen şikayetler CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'a da ulaştı. Oran, durumu Twitter mesajlarıyla eleştirdi. 


@UmutOranCHP: Erdoğan'ın adım attığı yerde sıkı yönetim ilan ediliyor. Bugün de Adıyaman'da memurlar bile çalışamaz durumda.

@UmutOranCHP: Erdoğan Adıyaman'a gelecek diye bütün kamu kurumlarındaki memurlar miting alanlarına taşındı, halk hizmet de alamıyor.

@UmutOranCHP: Erdoğan hem kamu kaynaklarını siyasal amaçları için kullanıyor, hem memurları partisinin mitingine zorluyor, her türlü hukuksuzluk yapılıyor

@UmutOranCHP: Vatandaşın nasıl hizmet alacağı bile düşünülmüyor. Bütün memurları mitinge kaydırırsanız, devlet Adıyaman'da nasıl çalışacak?

@UmutOranCHP: Memurlar Erdoğan'ın kapıkulu ocağı değil, hepimizin vergileriyle maaşları ödenen, özel kanunla hakları korunan kamu görevlileri. (BEE)

Yorumlar
NURULLAH DEMİRCİ
04 Mart 2014 Salı 12:39
12:39
KİMSE İNANMASIN VALLAHİ YALAN BEN KAMUDAYIM ÖYLE BİRŞEY YOK
85.104.110.3
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com