Adli Tıp’tan Hilmioğlu’na randevu bile yok!

Adli Tıp’tan Hilmioğlu’na randevu bile yok!
Ergenekon davasında tutuklu bulunan ve ağır hastalıklarıyla mücadele eden eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’na, mahkeme kararına karşın Adli Tıp Kurumu, 1 aydır randevu vermedi.

Ağır siroz ve kanser teşhisi konulan Prof. Dr. Hilmioğlu’nun kardeşi ve avukatı Hayati Hilmioğlu “Adli Tıp Kurumu tarafsız değil, talimatla hareket eden bir kurum. 23 yıllık avukatlık hayatımda kendimi hiç bu kadar çaresiz ve zavallı hissetmemiştim. Kimi kime şikâyet edeyim” diye isyan etti.
 
Cumhuriyet’in haberine göre, Hilmioğlu’nun avukatlarının, ağır hastalıklarına dikkat çekerek Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesi talepleri İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 18 Şubat tarihli duruşmada kabul edildi. Mahkeme “Hilmioğlu’nun cezaevinde kalmasının hayati kesin bir tehlike teşkil edip edemeyeceği” konusunda rapor düzenlenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na sevkini kararlaştırdı.
 
Hayati Hilmioğlu “Adli Tıp Kurumu, artık tarafsız değil, talimatla hareket eden bir kurum haline geldi. Ne zaman ki başbakan, adalet bakanı ‘randevu ver’ derse verir. Bundan önceki Adli Tıp randevusu 4 ayda gelmişti. Bu kez de böyle olacak” diye konuştu.
 
Avukat Hilmioğlu tepkisini “Adli Tıp Kurumu’nu kime şikâyet edeceğim? Adalet bakanına mı? Zaten talimat veren Adalet bakanı. Savcılığa suç duyurusunda bulunsam, savcılar da talimatla hareket ediyor. 23 yıllık avukatım, kendimi bu kadar çaresiz, zavallı hissetiğim anı hatırlamıyorum. Ölümcül hastaları niye içeride tutuyorsunuz? Bir insanda bu kadar kin olmaz. Bütün yolları kapamış vaziyetteler. Elim kolum bağlı. Onun için ben bunları Allah’a havale ediyorum. Artık yapabileceğim fazla bir şey yok” sözleriyle dile getirdi.
 
ESAS HAKKINDAKİ MÜTALAA
 
Savcıların esas hakkındaki mütaalada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediğine dikkat çeken avukat Hilmioğlu şöyle konuştu:

“Savcıların, hâkimlerin önüne bütün delilleri koyduk. 9 Eylül 2003 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı’nı ziyaret edip YÖK yasa tasarısını görüşmelerinin örgüt toplantısı olduğunu iddia ediyorlar. Bu görüşmeden 6 gün önce dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ile Başbakan Erdoğan, aynı YÖK Kanun tasarısını görüştüler. Fatih Hilmioğlu’nun YÖK Kanun Tasarısı’nı görüşmesi, terör örgütü suçuysa, YÖK yasa tasarısını konuşan herkesi örgüt üyesi mi sayacağız? Kimi kime şikâyet edeceğim. Bir ışık gördüğüm her yere gidiyorum ama bütün ışıklara kendi adamlarını koymuşlar. Gideceğiniz son nokta yargıdır. Yargıyı da kuşatmışlar. Allah bize yardım etsin.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com