Adli yıl gerginlikle başladı!

Adli yıl gerginlikle başladı!
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat üzerlerini aratmadan içeriye girmek istedi.

Kapıdaki polis ve güvenlikçiler avukatların kimliklerini kontrol etmek istedi. Yaklaşık 40 kişilik grup, avukat kimliklerini göstermeden içeri girdi. Bu sırada ufak çaplı bir gerginlik yaşandı. Olayı görüntüleyen basın mensuplarını dışarı çıkaran görevliler kapıları kapattı. Üzerlerini aratmadan içeri giren avukatlar da uygulamaya ilişkin şikayetlerini dile getirmek için İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'yla görüşmek için makamına gitti.

ÇAD: ADALETSİZLİK SÜRÜYOR

Arama gerginliğinden önce yeni adli yılın açılışını ilişkin basın açıklaması yapan Çağdaş Hukukçular Derneği, büyük adliye binaları yapılırken adli sorunların daha da büyüdüğünü iddia etti. " Yeni adli yıl açılıyor, adaletsizlik büyüyor "yazılı pankart açan avukatlar adına Dernek açıklamayı Avukat Taylan Tanay yaptı.

Tanay, dün Şemdinli iddianemesini hazırladığı için görevden alınan savcı için gösterdikleri tepkiyi bugün Deniz Feneri soruşturmasını yürüten savcıların soruşturmadan uzaklaştırılmasında da sürdürdüklerini söyledi. Tanay, Çağdaş Hukukcular Derneği olarak özel yetkili mahkemelerin kaldırılması için de mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com