Adliye Binasının Kapatılma İhtimalini Duyan Vatandaşlar Yürüyüş Yaptı

Adliye Binasının Kapatılma İhtimalini Duyan Vatandaşlar Yürüyüş Yaptı
Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde, Adliye binasının kapatılma ihtimalini duyan vatandaşların yürüyüş yaptığı belirtildi.

ZONGULDAK - Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde, Adliye binasının kapatılma ihtimalini duyan vatandaşların yürüyüş yaptığı belirtildi.
Gökçebey İlçesinde Adliye binasının kapatılma ihtimalini duyan vatandaşlar yürüyüş yaptı. Gökçebey’deki Sivil Toplum Kuruluşları, muhtarlar, esnaflar ve vatandaşlardan oluşan bir grup yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş eyleminin ardından basın açıklaması yapıldı. Gökçebey Esnaflar Odası Başkanı Ali Çetin tarafından okunan basın açıklamasında, bugün adliyenin ellerinden alındığını, yarın başka kurumların da ellerinden alınacağını ifade etti. Çetin, ”İlçemizde iş alanlarının kısıtlı olması ilçe insanını göçe zorlamış, ilçemiz şu anda Türkiye’nin en çok göç veren yöresi haline gelmiştir. İlçemiz 1980’li yılların gözde yerleşim yerlerinden biriyken, şu anda kendi kaderine terk edilmiş, sahip olduğu değerleri elinden alınmaktadır. Bugün adliyemiz elimizden alınıyor, yarın başka kurumlar da elimizden alınacak. Bunların hepsi tek tek alınarak ilçemiz köy haline getirilecek. Adliyede hakkını arayacak vatandaşımız çevre ilçenin yolunu tutacak. Parasızlıktan köyden inmeyen insanımız hakkını çevre ilçelerde arayacak. Bu kurumların hepsi ilçemizde mevcuttu. Şimdi elimizden tek tek alınıyor. Türk Telekom ve elektrik kurumu elimizden alındı, bu gün de adliyemiz, yarın başka kurumlar da alınabilir. Seçim zamanında cirit atan siyasilerimizi aradığımızda biz sizi ararız diyerek yüzümüze bile bakmıyorlar. Merak ediyorum bundan sonra hangi yüzle oy istemeye gelecekler. Bu mesele siyasi bir mesele değil, Gökçebeylilerin, bizim meselemiz. Gökçebeyliler olarak ilçemizdeki değerlere sahip çıkalım. Biz atalarımızdan Gökçebey’i böyle devralmadık, çocuklarımıza da böyle devretmeye niyetimiz yok. Gökçebeyliler olarak ilçemize sahip çıkalım, Gökçebey üzerine oynanan oyunları hep beraber bozalım.” dedi.
Gökçebey’de faaliyet gösteren Adliye’nin kapatılarak Devrek veya Çaycuma ilçesine taşınacağını iddia eden Gökçebey merkez mahalle muhtarı Nurşen Yılmaz ise, Ankara’da da eylem yapabileceklerini, ilçe olarak gerekirse Karabük’e bağlanacaklarını dile getirdi. Muhtar Yılmaz yaptığı konuşmada şu düşüncelere yer verdi:
“Benim tek derdim buradan adliyenin gitmemesi, devlet dairelerinin gitmemesi, köy olmamak. İlçemizde bütün kamu dairelerinin burada olmasını istiyorum. Biz heyet olarak arkadaşlarımızla görüşerek daha büyük bir eylem yapmaya çalışacağız, gerekirse Ankara’ya gideceğiz. Orada sabahlayacağız. Gökçebey için elimizi taşın altına koymamız gerekir ve bütün partilerin bu olay için bir araya gelmesi gerekir. Adliye kararı bu gün 11’de çıkmış. Biz Gökçebeyli olarak bunu durduracağız. Gerekirse referandum yapıp Zonguldak’tan ayrılıp Karabük’e bağlanacağız. Karabük’e gidersek, Karabük’te Safranbolu’dan sonra İkinci büyük ilçe olma özelliğini kazanacağız.”

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com