Adliye ve polisevi sular altında kaldı

Adliye ve polisevi sular altında kaldı
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde, akşam saatlerinde etkisini artırarak devam eden sağanak yağış hayatı felç etti.

Yağış nedeniyle, Adliye,Polis evi, Kaymakamlık konutunun da aralarında bulunduğu çok sayıda binanın giriş katı sular altında kaldı. Mahsur kalan vatandaşların imdadına iş makineleri yetişti.

Trakya'yı etkisi altına alan yoğun yağış Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ni de vurdu. Aşırı yağış nedeniyle taşan Çorlu Deresi nedeniyle binlerce kişinin yaşadığı mahalle sular altında kaldı. Adliye Binası, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Amirliği, Polisevi, ve Çerkezköy Kaymakamlığı resmi konutu, askeri lojmanların üzerinde bulunduğu Hükümet Caddesi ve çevresindeki evler ve işyerleri sular altında kaldı. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar ise iş makinelerinin yardımıyla kurtarılarak ilçedeki kapalı spor salonuna yerleştirildi. Sular altında kalan bölgede mahsur kalan araçlar, iş makinaları ve çekicilerin yardımıyla güvenli yerlere çekildi.

Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan ve 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler'in de aralarında bulunduğu yetkililer tarafından kriz masası oluşturuldu. Tekirdağ AFAD'tan gelen ekipler de su altındaki bölgelere müdahalede bulundu. Sular altında kalan mahalleye giriş yapan yetkililer, sokaklarda su üzerinde yüzen otomobiller gördüklerini söyledi. İstasyon Mahallesi'nde çok sayıda ev ve işyerinin su altında kaldığı bildirildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com