Adliyeye sevk edildiler

Adliyeye sevk edildiler
İzmir polisi tarafından toplam 14 ilde gerçekleştirilen korsan kitap ve CD operasyonunda gözaltına alınan 52 kişi adliyeye sevk edildi.

İzmir polisi tarafından toplam 14 ilde gerçekleştirilen korsan kitap ve CD operasyonunda gözaltına alınan 52 kişi adliyeye sevk edildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, kapsamlı bir çalışma sonucu Türkiye'nin en büyük korsan CD ve kitap çetesinin tüm bilgilerini deşifre etti. Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın ardından İzmir merkezli olmak üzere 14 ilde operasyon için düğmeye basıldı. İzmir, Ankara, İstanbul, Kayseri, Isparta, Antalya, Kütahya, Adana, Muğla, Mersin, Van, Balıkesir, Aydın ve Diyarbakır'da iki matbaa, 37 iş yeri, 13 ana depo ve 69 eve baskın düzenlendi. Baskınlarda, 4'ü kadın 80
kişi yakalandı. Yakalananlardan 28'i, olayla ilgileri bulunmadığı için ifadeleri alındıktan sonra cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.
Emniyette işlemleri tamamlanan 52 kişi de adliyeye sevk edildi.
Matbaa, ana depo, iş yeri ve evlerde yapılan aramalarda korsan olduğu belirlenen 2.5 milyon kitap, korsan kitap basımında kullanılan 246 kalıp, 1 iş makinası, 1 pozlama makinası, 121 bin kitap kapağı, 4 bin 500 kartvizit, 3 bin 148 sahte kitap bandrolü, 1 kağıt kırma makinası, 2 bıçak makinası, 1 ciltleme makinası, yaklaşık 5 milyon oyun, müzik ve film CD ile DVD'si, 171 bin 906 kartonet, 3 hard disk, 7 bin 720 sahte bandrol, 7 DVD yazıcısı, 8 bin 445 CD kabı, 2 güç kaynağı, 1 adaptör, 3 bilgisayar, 1
dizüstü bilgisayar, 200 DVD kabı ele geçirildi. Ele geçirilen kitaplar arasında yeni piyasaya çıkması beklenen kitapların basıldığı görüldü. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, yaptığı açıklamada, korsanla mücadele kapsamında son yıllarda gerçekleştirilen operasyonların en kapsamlısının bu operasyonun olduğu ve yakalanan korsan adedi olarak rekor olarak adlandırıldığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com