Adnan Polat Kendini 4. Murat Zannediyor!

Adnan Polat Kendini 4. Murat Zannediyor!
Adnan Polat'ın Arena'daki protesto krizi sonrasında sergilediği tavırlar kendi yönetiminin de tepkisini çekti.

G.SARAY'DA Türk Telekom Arena'nın açılışı sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın protesto edilmesiyle başlayan kriz gün geçtikçe azalmak yerine daha da artıyor. Bu seferki gerginlik ise başkan Adnan Polat ile kendi yönetimi arasında. Polat'ın yönetimindeki bazı isimler protestoların ardından başkanın krizi yönetemediğini düşünürken, camiayı küçük düşürecek açıklamalar yaptığı görüşünde birleşiyorlar. Bunun en önemli sebebi ise açılışın ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan kararları Polat'ın bizzat uygulamaması. 

Pazar günü Arena Stadı'nda yapılan yönetim kurulu toplantısında kriz masaya yatırılırken sarı-kırmızılılar “Gazetelere ilan verelim. Başbakan'a teşekkür edelim. Pazartesi günü yayınlansın. Böylece kurum olarak özür dilemiş oluruz. Bir daha da özür dilemeyelim, duruşumuzu koruyalım” kararı aldılar. Ertesi gün bazı gazetelerde tam sayfa teşekkür ilanları yayınlandı ancak yönetim toplantısının olduğu gece başkan Adnan Polat'ın televizyonda canlı yayına katılarak tekrar özür dilemesi çalışma arkadaşlarının büyük tepkisini çekti.

Bu gelişmelerin ardından başkan Adnan Polat en sert eleştiriyi yine kendi yöneticilerinden aldı. Sarı-kırmızılılar “Herkesi dinliyor ancak bütün itirazlara rağmen kendi bildiğini yapıyor. Kendini 4. Murat zannediyor. Yönetimin hiçbir kıymeti kalmıyor” diyerek başkanın G.Saray'ı yönetme şeklinden duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

YÖNETİMİN HABERİ YOK!

Bunun yanı sıra Polat basın toplantısında protestocuların tek tek yakalanıp, bundan sonra stada sokulmayacağını söylerken yönetim kurulunda böyle bir karar alınmadığı ve başkanın bu açıklamasıyla başta 2. Başkan Mehmet Helvacı olmak üzere diğer yöneticileri de şaşkınlığa uğrattığı öğrenildi.

Ayrıca Adnan Polat'ın, açılıştaki konuşmasında merhum başkan Özhan Canaydın ve camiayı yaralayan sözler sarf eden Erdoğan Bayraktar'ın konuşmasına “Bayraktar doğru söylüyor. Taraftarlarımız yanlış anladı” yorumunda bulunmasının da yöneticiler arasında büyük bir kızgınlığa neden olduğu ifade edildi.

Canaydın: Bayraktar yanlış anlaşıldı

G.saray'ın merhum başkanı Özhan Canaydın'ın oğlu Murat Canaydın, Arena'da babasıyla ilgili sözleri nedeniyle protestolara neden olduğu ileri sürelen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ı savundu. Bayraktar'ın çok yakın aile dostları olduğunu ifade eden Canayadın “Konuşmasında yanlış anlaşılma ya da yanlış hitap şekli olmuştur” dedi. Murat Canaydın yönetime sahip çıkılması gerektiğini de vurgularken “Özhan Canaydın yaşasaydı ne yapardı, iyi biliyorum, bu doğrultuda hareket edeceğiz” diye konuştu.

Aktar: Olağanüstü kongre olmaz

G.saray Divan Başkanı İrfan Aktar, Arena'nın açılışından sonra Adnan Polat'ın tavrı nedeniyle gündeme gelen olağanüstü kongre çağrılarıyla ilgili olarak “Uygulaması pek de kolay değil” yorumunu yaptı. Aktar “Kayda açık üye sayısı 8 bin 500 civarında. %10'u, 850 eder. Böyle kalabalık bir grubun toplanıp imza vermesi olası gözükmüyor. Mali Genel Kurul'da bütün konular burada enine boyuna görüşülür. Üyelerimizin durum böyleyken nafile bir işle meşgul olacağını sanmıyorum” dedi.

G.Saray neleri KAYBEDEBİLİR?

Başbakan'a yapılan protestolar Sivas maçının TT Arena'da oynanacağının açıklanmasına karşın yönetimde endişe yaratıyor. Bunun sebebini ise yönetimin önemli isimlerinden biri VATAN'a şu şekilde aktardı:

“Stadın devir işlemleri henüz yapılmadı. Yollar ve kavşaklar da bitmedi. 300 milyon dolar gelir hedeflediğimiz Florya'ya yapılacak 300 villalık proje için Maliye'den onay bekliyoruz. Riva için de ruhsat aldık ancak villa inşaatı için Büyükşehir ve Maliye'nin izni gerekiyor. 43.95 milyon TL'lik vergi cezası için de görüşmeler sürüyor.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com