Adnan Polat Özür Dilemek Durumundadır

Adnan Polat Özür Dilemek Durumundadır
Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın "Bana darbe yaptılar" açıklamaları gündeme damga vurmuştu. Başkan Polat, Mali Genel Kurul'da organize şekilde aleyhine çalışmalar yapıldığını savunmuştu. Polat, kulüpte darbe yaptığını savunduğu isimlerin arasında Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak'ın da ismini vermişti.

Kozak, bu iddialara cevap verdi. Kozak "Ben fazla yadırgamadım. Adnan Polat da Türkye'deki modaya uydu. Darbe söylentileri Türkiye'de çok söylenmeye başlandı. O da onların arasına katılmış. Polat üslubunu değiştirmezse seçimden sonra da bir şey değişmez. Haddini aşan bir söz. Darbenin ne olduğunu onun kadar biz de biliriz. Orada var olan 1980 Genel Kurul Üyesi'ne hakaret etmiştir. Ona göre biz elebaşıyız onlar da darbe ekibinden. Adnan Polat bizden özür dilemek zorundadır. " diye konuştu. Kozak "Adnan Polat erken seçim kararı alıp güven tazeleyecekti. Rakipleriyle beraber medeni bir seçim olacaktı. Biz de darbeci olmayacaktık. Adnan Polat'ın seçimi kazanmama gibi bir şansı yoktu. Sorun Adnan Polat ile ilgili değil kadroyla ilgili" dedi.

"GALATASARAY UYANMAYA BAŞLIYOR"
Hayri Kozak genel kurulda yaşananlarla ilgili de "O gün salonda 1980 tane kulübün üyesi vardı. kapasite 1750 civarında o salonun. Başkan bu lafları etmeden listeleri incelese iyi olurdu. Ortalama olarak 500'i geçmeyen kişi sayısı vardı olağan kurullarda. İlk defa bu kadar yüksek katılım yönetimi şaşırttı. Ama bundan sonra gelecek tüm yönetimler şaşıracak, çünkü Galatasaray uyanmaya başlıyor. 32 kişi konuştu kongrede ve kimse boş konuşmadı. Konuşmacıların çoğu da gençti. Genç kişinin kanı kaynar, heyecanlıdır. Büyükler bunlara toleranslı bakmadığı zaman durumu kontrol edemezsin. Bu olmadı, bunun hezeyanını yaşıyorlar" ifadesini kullandı.

"CD'NİN BİR TANESİNİ ELİME GEÇİRMİŞTİM Kİ..."
Adnan Polat tarafından hazırlatıldığı iddia edilen videonun basına yansımasının ardından da konuşan Kozak "Ben kendisinin çağrısı üzerine Adnan Polat'a çoğu zaman yardımcı oldum. Burada da aslında ona yardımcı oluyorum. Ben CD'nin bir tanesini elime geçirmiştim. Bu toplantının VCD adetleri 11 tanedir. Ben de bunu gördüğüm için bir an önce servis edeyim dedim. Birçok kişi tarafından da şu ana kadar izlendi" ifadesini kullanırken "Bu video benim elimde olduğuna göre herhalde albüme konmak için bu görüntüler hazırlanmadı" dedi.

"BU OLAYIN BAŞLANGICI 15 OCAK'TIR"
"Bu olayın başlangıcı 15 Ocak'tır. Adnan Polat hala farkında değil" diyen Divan Kurulu Üyesi Hayri Kozak "Stat açılışı çok yanlış organize edildi. Bu olayların başlangıcı stat açılışıdır. Adnan Polat şu an bir birikim yaşıyor" açıklamasını yaptı. Kozak Galatasaray'da kim kazanırsa kazansın normal bir hayat başlayacağını söyledi. "Liderler toparlayıcıdır, dağıtıcı değildir. Adnan Polat görevini iyi yapamadı. Galatasaray'da kim kazanırsa kazansın normal bir hayat başlayacak" açıklamasını yapan Kozak başkan adaylarının şanslarını da değerlendirdi.

"EN ŞANSLI İSİM ÜNAL AYSAL, HELVACI'NIN ŞANSI YOK"

3 başkan adayı arasında en şanslı gördüğü ismin Ünal Aysal olduğunu söyleyen Kozak ikinci sıraya Turgay Kıran'ı koydu. Kozak, Mehmet Helvacı'nın şansının ise az olduğunu iddia etti. Kozak bu konu hakkında görüşlerini şu şekilde paylaştı: "Samimi bir görüşle Mehmet Helvacı kardeşimizin şansı az. Ekibi de güzel. Turgay Kıran sempatik, centilmen bir arkadaşımız. Finans imkanları hakkında bilgim yok. Adnan Polat'ın çevresinden oylar Turgay Kıran'a gidecektir. Ünal Aysal finansal zorlukları aşabilecek bir insandır. Yönetimi daha iyi olabilirdi. Bence başkanlık Ünal Aysal'a yakın. İkinci sırada ise Turgay Kıran gelir"
Kozak dağıttığı video hakkında ise son olarak "Sayın başkandan rica ediyorum. Bunun dağıtımını ben yapmamam lazımdı. Bu videoyu herkes izlesin. Hiçbir suç unsuru yoktur. Başkan elindeki görüntü stokunu dağıtsın" ifadesini kullandı.

NTVSPOR

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com