Adnan Polat'tan Çok Acı İtiraf!

Adnan Polat'tan Çok Acı İtiraf!
'Bu takıma bir 10 numara bulamazsak işimiz çok zor'

G.Saray’ın hazırlık dönemindeki futbolundan memnun kalmayan başkan Adnan Polat, F.Bahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir’e şu itirafta bulundu:

“İyi futbol oynamıyoruz.. Çok eksiğimiz var.. Eğer bu takıma maestro görevi yapacak bir oyun kurucu bulamazsak batarız, işimiz çok zorlaşır..” Bu sözlere F.Bahçeliler bile inanamıyor!

Almanya’daki derbi bitti, Aziz Yıldırım ile Adnan Polat, 2 numaralı VIP Locası’nda biraraya geldi. İşte o sohbetin perde arkası:

F.BAHÇE’NİN ilkini kazandığı Gurbet Kupası derbisi bittiğinde Borussia Park Stadı’nın 2 numaralı VIP Locası’nda hayli ilginç görüntüler vardı. Bir tarafta, 15 saat önce anjiyo olan ve doktorların “Almanya’ya gitmeseniz daha iyi olur” demesine karşın, Bayan Basketbol Takımı’nın doktorunu yanına destek alarak uçağa binen Aziz Yıldırım ile yönetici arkadaşları Nihat Özdemir, Ali Koç, Hakan Dinçay, öte tarafta ise derbi kaybetmenin sıkıntısı yüzlerinden okunan Adnan Polat ve Murat Yalçındağ.. Locadaki hava maç sonundan çok, sezon başı değerlendirmesi yapan futbol adamlarının toplantısını andırıyor. İçeride 2 kulüp yöneticilerinin yanısıra Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, Galatasaray sempatizanı olduğunu açıkça söyleyen İBB Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve birkaç kifli daha var.. Sarı-lacivertli yöneticiler galibiyete pek de sevinmiş gibi görünmüyorlar..

“RAKİPLERİNE saygılarından olsa gerek” diye içimden geçiriyorum, hatta önemli bir F.Bahçe yöneticisine yaklaşıp “Ne o, sevinmediniz mi yoksa?” diye soruyorum. “Alıştığımız, sıradan bir sonuç, o nedenle çok sevinmeye gerek yok” yanıtını veriyor.. Ama bunu söylerken diğer konuklara dönüp “On yıldır sürekli kazanıyoruz” demeyi de ihmal etmiyor...

TATMİN OLMADI

BİR haberci olarak locadaki konuşmalar içinde beni ilk heyecanlandıran Polat’ın küçük çaplı itirafı oluyor. Adnan Başkan ile ölçülü-saygılı bir gazeteci-yönetici ilişkimiz vardır. O nedenle söylediklerini dinlemekle yetiniyorum. Aynen şöyle diyor, “İyi oynamıyoruz. Eksiklerimiz var. Eğer bu takıma oyun kurucu, maestro bulamazsam batarız, işimiz çok zor..” Başkana “Evet, size 10 numara transferi şart” diyenler de oluyor, “Başkan, eksiğiniz çok. Tam takım olduğunuzda bu kadar sıkıntı yaşamazsınız” şeklinde moral veren de. Ama Polat gurbetteki G.Saray’dan tatmin olmuş görünmüyordu...

A.POLAT: Alex’e yol mu göründü başkan?

YILDIRIM: Yok canım, nerden çıktı?

GURBETTEKİ derbi sonrası VIP Locası’ndaki sohbet bir süre sonra F.Bahçe’nin yeni transferi Senegalli Dia’ya geldi. Adnan Polat, “Hayırlı olsun başkan, iyi bir oyuncu almışsınız. Hayırlı olsun” deyince söz hakkını havada yakalayan Aziz Yıldırım, “Adnan, çok önemli bir oyuncu transfer ettik. Her yerde oynuyor. Sağ açıkta da oynuyor, Alex’in yerinde de” dedi. Bunun üzerine araya giren Polat, “Eee tabii, artık siz Alex’in yerine alternatif bakmaya başladınız. Bunu da o nedenle aldınız” şeklinde yorum yapınca Yıldırım 10 numarasını yedirmedi: “Yok başkan öyle bir şey. Alex’den çok memnunuz. Dia’n›n çok yönlü olduğunu anlatmak için öyle söyledim. Zaten sözleşmesine madde koyduk. R.Madrid, İnter, Milan, Barcelona, M.United gibi devlerin ismini yazdık. Bunlardan her hangi biri talip olursa 15 milyon euro ödemek zorunda kalacaklar.”

TAM o sırada söze giren asbaşkan Ali Koç ise “Artık dünyada yüksek bedelli transfer yapmak çok zor. Bütün büyük kulüpler bütçelerini denkleştirmeye çalışıyorlar. İngilizler bile iflas noktasına geldi. Artık bizler de seçici olmaz zorundayız” diye konuştu. Locadaki herkes Koç’un sözlerine destek verdi..

‘Şu Bilica’yı nasıl adam ederiz?’

F.Bahçeli yöneticilerin en çok konuştukları konulardan biri de Bilica’ydı. VIP Loca’nın balkonunda yöneticiler, “Aykut hoca ile konuşalım, Bilica’nın kulağını çeksin. Ortamı geriyor. Ama hoca hırs›ndan memnun” dediler. Dönüfl uça€›nda ise Bilica 1A nolu koltukta oturan Aziz Yıldırım ile 1C’deki Nihat Özdemr’e selam verip yerine geçtikten hemen sonra, Özdemir 1D de oturan Aykut Kocaman’a Sambac›’yla ile ilgili düşüncelerini aktardı.

CEZA LİGE YANSIYOR

SELCUK GERİZEKALI DEĞİL

Derbi sonrası F.Bahçeliler’in ortak konusu kırmızı karttı. Aykut Kocaman’ın endişesi ise Selçuk’un 2 maç ceza alma ihtimaliydi!

F.BAHÇE’NİN 10 kişi kalıp da kazandığı maç sonrasında hem tribün olayları hem de Selçuk’un gördüğü kırmızı kart da konuşuldu. Locada yanında oturan Nihat Özdemir’e dönen Adnan Polat “Son yıllarda bizim derbilerin kırmızı kartsız bittiğini hatırlamıyorum. Ne olacak bu iş böyle? Dışarıda taraftarlar kolkolaydı, içeri girince küfürün bini bir para” dedi. Özdemir ise “Hakikaten başkan, sen hatırlatınca şöyle bir düşündüm, tüm maçlarda ya biz ya siz eksik kalmışız son dönemde. Ortak bir çözüm bulmak lazım. Bu iş böyle gitmez” yanıtını verdi.

AYNI sırada Selçuk’un kart sonrasında alacağı ceza tartışıldı. Bazı konuklar “Bir özel maç oynarız. Olur biter” derken Yıldırım “Ligde çekecek cezasını. Ama çelme takmamış galiba, ayağı takılmış” dedi.

‘ÇELME YOKMUŞ’

SELÇUK’UN durumu daha sonra dönüş uçağında da konuşuldu. “Benim tanığım Selçuk bu kadar geri zekâlı değil” diyerek konuyu açan gazeteci Cengiz Çandar’a yanıt veren teknik direktör Aykut Kocaman, “Umarım hakem ağır bir rapor yazmaz. Yoksa cezası 2 maç da olabilir. Ama hakem resmen gerdi maçı. Zaten Selçuk da takıldığını söylüyor. Çelme falan yokmuş” ifadelerini kullandı.

Yalanlamalara açıklık getirdi

Aziz Yıldırım gazetecilerle sohbetinde fenerbahce.org’un yalanlamalarına da dikkat çekti. İletişim sorumlusu Mehmet Sümer’in “Medyaya göre 2 yıl önce 462 kişiyi transfer etmişiz” sözüne dikkat çeken Yıldırım, “Tanımadığım isimleri de yazıyorlar” dedi. Bizim, “Ama başkan Tümer, Carlos ve Stoch örnekleri var. Sabah yalanladınız, akşam aldınız” dememiz üzerine ise “Çünkü transferler aniden gelişiyor. Tümer’de de böyle oldu. 22.00’de transfer gerçekleşti. Sabah ise görüşmüyoruz demiştik” şeklinde yanıt verdi.

Ankara maçları çok can yakacak

Aziz YIldırIm, özellikle G.Birliği ve A.Gücü’nün çok iyi transferler yaptğını belirtip “İşimiz zor” dedi.

GEÇİRDİĞİ anjiyo nedeniyle Almanya’da zaman zaman sekerek dolaşan F.Bahçe Başkanı, bir günlük “Gurbet Kupası Gezisi”nin en keyifli ismiydi. Yıldırım medyanın pek de bilmediği ama özlediği ve beklediği bir portre çizdi. Müthiş keyifli ve nüktedandı. Ama en önemlisi sorularımıza içtenlik yanıt verdi. Maça giderken Türk futbolu ve F.Bahçe ile ilgili yaklaşık 1.5 saat sohbet ettik.

BUNLARIN bir kısmı dünkü gazetemizde yer aldı. Kalanlar ise ‘off the record’ olarak dağarcığımızda duruyor. Aziz Başkan’ın keyifli görüntüsü maç sonu 2 nolu locaya da yansıdı. Adnan Polat ile Murat Yalçındağ’ı F.Bahçe’nin özel uçağına davet eden ve “Mutluluk duyarız” diyen Yıldırım, G.Saraylı olduğunu söyleyen Göksel Gümüşdağ’a da “Yüzün iyice kızardı” diyerek de takıldı.

KULBiLGE Mİ?

YILDIRIM daha sonra genel bir sezon değerlendirmesi yapıp “Aman Ankara deplasmanlarına dikkat. Orada çok takımın canı yanacak” dedi ve şu öngörülerde bulundu: “Bu sezon lig çetin geçecek. Bakın, Eskişehir iyi transferler yaptı. Antep de öyle. Kayseri gizli gizli çalışıyor. Bursa ve Trabzonspor da var. Her takım birbirini yenebilir. İşimiz hiç kolay değil. A.Gücü’nün takımı da etkili.”

ANKARA lafı geçince devreye giren Nihat Özdemir, “İlhan Cavcav’dan futbolcu istedim, (bu isim büyük ihtimalle kaleci Serdar Kulbilge) hem de iyi para önerdim ama vermedi. Ardından gitti, kendisi 9 yeni transfer yaptı” dedi. Araya giren Polat da “Cavcav bulmuştur yine iyi gençler ama çok para ister” diyerek sohbete katkıda bulundu. (Vatan)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com