Adnan Polat'tan Flaş Açıklama!

Adnan Polat'tan Flaş Açıklama!
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat beklenen açıklamasını yapıyor...

KİMSE BANA GS'LİĞİ ÖĞRETMESİN

Ben çok partili sisteme ve hukuğun üstünlüğüne inanan bir kişiyim. 47 yıl Ali Sami Yen'de geçirdim. Kimse bana Galatasaraylılığı, taraftarlığı öğretemez. Ben oralardan geldim.

Benim ilk kuralı GS'nin yüksek menfaatlerdir. Ben Galatasaray'ı siyasetin dışında tutmuşumdur. GS'nin içinde siyaset olmaz. GS'nin içinde değişik inanç ve siyasi görüşte milyonlarca insan vardır. GS bir spor kulübüdür ve siyaset üstüdür. Ne ben ne de benden önceki başkanlar siyaset yapmamıştır. Kimse GS üzerinden siyaset yapmaya kalkmasın.

Hiç hayat planımda olmamasına rağmen 2006'da GS'ye geldim ve 5 yıldır zamanımı GS için ayırıyorum.

GS'NİN ÖNÜNDE 6 TANE PROJE VAR.

Bu projeler içinde tüzük değişikliği vardı. 30 yıldır elini sürmeye korkanlara karşı biz tüzüğümüzü değiştirdik. Bu artık bir tabu değildir. GS'deki şirket yapısını değiştirdik.
Riva'daki araziyi ruhsatlı hale getirdik. 50 milyon dolarlık değeri 200 milyon doların üstündedir.

Hepimizin hayatının önemli bir bölümünü geçirdiği Ali Sami Yen'i polemik konusu yapanlar olmasına karşın yeni stadın yapılması gerekiyordu. Türk Telekom Arena açıldı.
6'ncı proje ise gelir gider dengesinin oluşturmaktı. Stattaki geçikme dengeleri bozdu. Ama 15 Ocak'ta diretme nedeni bu dengenin sağlanmasıydı.

TÜRK TELEKOM ARENA

Protokolün imzalandığı günden itibaren Sayın Başbakan bu statla ilgili her yardımı yaptı. Sayın Başbakan bunun takipçisi oldu. Bürokrat olarak da TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ı görevlendirdi. Bütün ilişki ve koordinasyonu Erdoğan Bayraktar yapmıştır. Tüm bürokratik sorunları Bayraktar çözmüştür.

15 Ocak bizim için çok önemli bir gündü. Biz 20 Aralık'ta bize teslim edilirse 15 Ocak'ta açılış yaparız diye düşündük. Bize teslim yapılmayınca son 1 ay boyunca statta müteahhit firmayla birlikte çalıştık.

Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürü, İBB Başkanı bu açılışa ciddi bir şekilde hazırlandık. Amaç ise Olimpiyat Stadı'nda yaşanan tablonun yaşanmamasıydı.

300 KİŞİYİ KİM?

Açılış günü hem uykusuz hem de yorgunduk. Stat dolup oradaki şovlar başlayınca orada görev yapan güvenlik görevlisi sayısı olağanüstüydü. Oradaki emniyet müdürlerinden biri bana, davetliler dışında içeriye 300 kişi sızmış dedi. Bunlar provakatörmü? Yasa dışı mı? Bilmiyoruz dediler. Bu da bizi endişelendirdi.

Sayın Erdoğan Bayraktar konuşmaya başlayınca bizim taraftardan ciddi bir tepki geldi. Ben konuşmayı bile duyamadım. Konuşma orada yapılmaması gereken, üslup ve ses tonu GS taraftarını irite etti ve tepki koydular.

TOKİ BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİ

TOKİ Başkanı bana şunları şöyledi:

O kadar topluluk karşısında ilk kez konuştum. Ben orada yanlış yaptım dedi. Ben kötü birşey söylemek istemedim dedi. Ben yönetim zafiyetini anlatıp ortaya nasıl bir eser çıktığını anlatmaya çalıştım. Ben GS'li taraftardan ve camiadan özür diliyorum dedi.

Erdoğan Bayraktar bizden özür diledi. Bizim için TOKİ Başkanı konusu bitmiştir.

HAYAL KIRIKLIĞI

Muhteşem bir stat ama ortada kalan hayal kırıklığıdır. Bize destek verenlere, emek harcayanlara iyi bir ev sahipliği yapamadık.

Ertesi gün bir toplantı yaptık. İçeriye sızan 300 kişiyi o gün emniyet müdürleri provakatörler olarak tanımladı. Biz de öyle tanımladık. Biz Ali Sami Yen Stadı'ndaki kamera görüntüleri gelip görüntüleri alır. Burada da öyle oldu. Ben o yoğunlukta 300 kişiden bahsederken protestocular diye söyledim. Ben orada yanlış bir kelime kullandım. Hemen düzeltme yaptım ve provakatörler diye düzelttim.

Demokrasinin içinde insanların protesto hakkı vardır. Biz onların peşine düşmedik. Biz kimsenin ismini emniyete vermedik. Ne kombine alanları, ne de davetiye sahiplerini.

GS taraftarlarını ihbar ediyormuşuz, fişliyormuşuz gibi bir tablo çizildi. GS'li olsun olmasın birçok şey söylendi.

Ben Ali Sami Yen'de 47 yılımı harcadım. Taraftarımızı kışkırtıp, huzursuzluk yapıp, politikaya alet etmek isteyen bir sürü insan var. Bunların hiçbiri benim gözümü korkutamaz. Ben yaptıklarım arkasındayım. Ama ben taraftarıma söz söyletmedim. GS taraftarı benden en ufak zarar görmemiştir.

PAZAR GÜNKÜ MAÇ

Pazar günü bizi asacaklarsa GS taraftarı assın. Bizi protesto edebilir. GS 25 milyonluk bir kulüp, bir kitledir. Bu insanların gönlünü kırmak kolay ama kazanmak zordur. GS itilip kakılacak bir camia değildir.

ÜYELERE SESLENDİ

Lüften GS ile ilgili birşeyler söylemeyin. Biraz susun! Bizi yıpratmak için konuşanlar var. Bizi değerlendirmek istiyorsanız. 45 gün sonra mali ve idari genel kurulda bizi değerlendirin. İbra edin veya etmeyin. Ama lütfen sükunet.

DERİN GS'LİLER

Sanki GS'liler kendi zekasıyla karar veremez gibi ağır abi görüntüsü verenler var. Kimse GS'lileri böyle yargılayamaz.

Türk Telekom'un devriyle ilgili endişe duymuyorum. 15 gün içinde devri yapılacaktır. Stattaki eksikliklerin giderilmesi için biraz zamana ihtiyacımız var.
Sayın Başbakan'ın da imzasının olduğu protokolde yol haritası var. Şuan 65 eksik var.

ADAMLARI MEZARINDA RAHAT BIRAKIN

Ali Sami Yen, Özhan Canaydın'ı bari mezarında rahat bırakın.

BÜST AÇILIŞI

Bana pazar günü Özhan Canaydın'ın büst açılışına gitme diyorlar. Eski başkanımın büstü açılışına ben kim ne derse desin orada olurum. Ben GS'nin başkanıyım.

Kaynak : http://www.internethaber.com/artik-biraz-susun-322864h.htm#ixzz1Bg2YxR7v

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com