Adnan Polat'tan 'One Minute'

Adnan Polat'tan 'One Minute'
Kadınlar Basketbol Ligi'nde şampiyonluğu ezeli rakibi F.Bahçe'ye kaptıran Galatasaray'ın patronu federasyona ateş püskürdü..

FENERBAHÇE, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde ezeli rakibi Galatasaray Medical Park'ı 3-1'le geçerek şampiyon olurken, karşılaşmayı uzatmada kaybeden Sarı-kırmızılı cephede ise finali yöneten hakemlere isyan vardı. Sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Adnan Polat, Basketbol Federasyonu'na ve Merkez Hakem Kurulu'na adete ateş püskürerek şunları söyledi;

"Sonuna kadar hak ettiğimiz bir maçı hakemler katletti. Ama öncesinde atamalarda yaşanan fiyaskoyu kamuoyuna duyurmamız gerek. Basketbolun MHK'si 2 defa atadıkları hakemi değiştirerek maçın öncesinde bu işe gölge düşürdüler. Önce baş hakem olarak Rüştü Nuran atandı. Sonra yerine Murat Biricik getirildi. Yardımcı hakemliğe ise Özlem Yalman atandı. Sonra onun yerine de Serkan Eblek getirildi. Bu atama değişiklikleri neden yapıldı? Basketbol Federasyonu Başkanı ve MHK Başkanı Metin Şahin bu durumu izah etsinler."

Galatasaray Kulübü Başkanı Polat, en çok bu maçta ter döken oyuncularının emeklerinin boşa gitmesine üzüldüklerini vurgulayarak, isyanını şöyle sürdürdü;

"Soyunma odasına indim, kızların hepsi hüngür hüngür ağlıyordu. Amerikalı oyuncularımız, 'Biz böyle bir ülke görmedik, böyle bir hakem fiyaskosu yaşamadık. Bir daha bu ülkeye gelmeyiz' diye isyan ediyorlardı. Normalde Fenerbahçe de iyi mücadele etti, bizler de. Ama karşılaşmanın hakemleri maçı bizden alıp Fenerbahçe'ye verdiler. Maçtan sonra bazı Fenerbahçeli dostlar, 'Başkan özür dileriz. Biz de böyle kazanıp şampiyon olmayı istemezdik' diyecek kadar centilmendiler. Fakat basketbolu yönetenler, bu sporu katletmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Metin Şahin, ilerlemiş yaşına bakmadan hala o koltukta oturuyor. Acaba bugünkü maçta yaşananları televizyondan görebilmiş midir ki?. Türk sporuna zarar veren bütün virüslerin ayıklanması gerek. Kim şampiyon olacaksa bileğinin hakkıyla olmalı."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com