Adnan Sezgin geri döndü..

Adnan Sezgin geri döndü..
Galatasaray'daki sportif direktörlük görevinden istifa ettikten sonra futboldan uzak kalan Adnan Sezgin, Samsunspor'da göreve başladı..

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve Adnan Sezgin ile birlikte Nuri Asan Tesisleri'ndeki yönetim binasında basın toplantısı düzenledi. Adnan Sezgin, kendisini Samsunspor'a 2 yıllığına bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Samsunspor Yönetim Kurulu olarak uzun süre çalışma yaptıklarını açıklayan Başkan Kazım Yılmaz, "Bu çalışmalar doğrultusunda Samsunspor'a genel koordinatör atanması için bir karar aldık. Türkiye'de ve Avrupa'da kendisini kanıtlamış, bu işin üstadı Andan Sezgin'in aramıza kattık. Kendisine bizim teklifimizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum" dedi.

Samsunspor'a geliş amacı ve öncelikleri konusunda açıklamalarda bulunan Genel Koordinatör Adnan Sezgin, "Samsun'da bulunmaktan mutluyum. İnandığım bazı noktalar için bu teklifi kabul ettim. Tüm birikimle Samsun'un mevcut potansiyeline bir katkıda bulunursam mutlu olurum. Takımı bir şekilde oluşturabilirsiniz, önemli olan sağlıklı bir kulüp yapısını oluşturmak. Bu konu benim için önceliklerin başında geliyor. Ortada UEFA kriterleri gibi kulüplerin olmazsa olmazları yürürlükteyken biz bu konuda çok hassa olmalıyız. Sağlam temelleri bugünden atmalıyız. Büyük fedakarlıklarla Süper Lig'e çıkartılmış bir takım var. Bunun yanında büyük ve harekete geçmeye hazır bir potansiyel var. Eski vizyonu geliştirerek ortaya koyma zamanı. Yapacaklarımızı 3 aşamaya bölmek zorundayız. Samsunspor'da yapılması gereken öncelikler var, buna transfer, kadrolar ve yeniden yapılma dahil. Orta vadede ve uzun vadede yapılacak çalışmalar var. Onun için bugünden kolları sıvamalıyız. Önümüzde bayram var, bu bir dezavantaj olabilir ama biz 5 Eylül'e kadar takımı oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız" diye konuştu.

Samsunspor'un teklifini kabul etmekteki en önemli etkeni açıklayan Adnan Sezgin, "Ben futbolculuktan kulüp başkanlığı, TFF Genel Sekreterliği'ne kadar her kademede görev yapmış birisiyim. Süper Lig kupası, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, 3. Lig, 2. Lig, 1. Lig şampiyonlukları yaşadım. Proje olarak baktığım olaylar bana çok daha cazip geliyor. Şampiyonluk, sportif başarı birçok insanı doğal olarak çok mutlu eder. Bir olayı geliştirerek büyütüp, sağlıklı bir noktaya getirmek için vereceğiniz katkılarda en az şampiyonluk kadar önemli. Bu olayı bu yüzden cazip gördüm. Ortada bir gerçek var. 5 Eylül'de transfer bitiyor, 9 Eylül'de maçlar başlıyor. Bizim en önceliğimiz eksik noktaları tamamlayıp, sağlıklı bir şekilde lige girmek. En sağlıklı şekilde takımı sahaya sürmek. En önemli olaylardan birisi de sağlıklı kulüp yapısı oluşturmak yönünde katkı vereceğim" şeklinde konuştu.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com