ADSL Abonelerine Müjde

ADSL Abonelerine Müjde
İnternet kulanıcılarına telefon aboneliğini zorunlu kılan uygulamayı değerlendiren Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, ADSL abonelerine zorunlu olan sabit hat uygulamsının kaldırıldığını açıklayarak, ADSL kullanıcılarının sabit t

İnternet kulanıcılarına telefon aboneliğini zorunlu kılan uygulamayı değerlendiren Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, ADSL abonelerine zorunlu olan sabit hat uygulamsının kaldırıldığını açıklayarak, ADSL kullanıcılarının sabit telefon bağlantısı olmadan da internete bağlanacaklarının müjdesini verdi.
İnternet kulanıcılarına telefon aboneliğini zorunlu kılan uygulamayı değerlendiren Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı, ADSL İnternet abonelerine zorunlu olan sabit hat uygulamsının kaldırıldığını açıklayarak, ADSL kullanıcılarının sabit telefon bağlantısı olmadan da internete bağlanacaklarının müjdesini verdi. Tüketiciler Birliği Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Nazlı konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulunarak, internet kulanmak zorunda olan tüketicilere zorla telefon aboneliği yapan Telekom'un uygulamasının artık sona erceğini söyledi.
Nazlı, tüketicilerin sabit telefon hattı kullanmadan veya var olan telefon aboneliğini sonlandırarak da internete bağlanmalarının mümkün olduğunu vurguladı.
Ali İhsan Nazlı konu ile ilgili mahkemenin tüketicilerin lehine verdiği kararı açıklayarak:' Tüketici il hakem heyetine 02.02.2010 tarihinde telefon hattımı iptal ettirerek sadece internet (ADSL) hattını kullanmak istediğimi belirten bir dilekçeyi tüketici il hakem heyetine, derneğimizin elinde bulunan bilirkişi raporuyla birlikte, telefondan bağımsız olarak ADSL hizmeti verilmesinin mümkün olduğu, ayrıca bu konuda yargı kararının olması ve 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı kanunun 5. maddesinde aksine bir teammül, ticari örf veya ebat yoksa, satıcının bir mal veya hizmetinin satışını o mal veya hizmetin satın alınmasına bağlı kılamıyacağının öngörüldüğü, bu durumda sadece ADSL hizmetinden yararlanmak isteyen tüm tüketicilerin bunun için ayrıca sabit telefon aboneliğini gerektiren uygulamanın yasal ve teknik dayanağının bulunmadığı yönünde karar verilmiştir' dedi.
Tüketiciler Birliği olarak bugüne kadar telefon aboneliği olmadan internet kullanılabileceğine dair yapmış oldukları çalışmalarda ve basın açıklamalarında sabit telefon hattı kullanmadan da ADSL kullanılabileceğini sürekli gündeme getirdiklerini belirten Nazlı, böylece Tüketiciler Birliği Kütahya Şubesi olarak haklılıklarını yargı kararıyla ıspatladıklarını özellikle vurguladı.
Nazlı, Tüketicilere ve bütün halka seslendiklerini belirterek;'Sizler hakkınızı aramadığınız sürece bu haksız elde edilen kazançlar son bulmayacaktır. Sadece internet kullanmak isteyen tüm tüketicilerimiz derneğimize müracat ederek bilgi ve belge alabilirler. Bu konuda tüketicilerimizin her zaman yanlarındayız telefon kullanmadan ADSL kullanmak isteyen tüketiciler derneğimizden gereken bütün prosedürü öğrnebilirler' dedi.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com