AFAD ile ilgili "Torba Teklif" Genel Kurul'da

AFAD ile ilgili Torba Teklif Genel Kurul'da
Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler sürüyor

TBMM Genel Kurulu'nda, AFAD ile ilgili düzenlemeleri de içeren "Torba Kanun Teklifi"nin tümü üzerindeki görüşmeler sürüyor.

Teklifin tümü üzerindeki görüşmelerde MHP Grubu adına söz alan Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "yolsuzluk batağına saplanan AK Parti Hükümeti'nin rüşvet ve yolsuzluk iddialarını örtbas etmenin telaşına düştüğünü" ileri sürdü.

Son günlerde çıkarılan her kanunun bu yönde hükümler içerdiğini iddia eden Kalaycı, "AKP zihniyeti gölgesinden bile korkar hale gelmiş, hiçbir gerekçe olmaksızın kamu görevlilerini yerinden, yurdundan etmektedir" dedi.

AK Parti Hükümeti'nin rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarını yürüten savcı, hakim ve polis müdürleri ve memurlara yönelik "kıyım" harekatının diğer bakanlıklara yöneldiğini öne süren Kalaycı, bu kanun teklifinde, Gençlik ve Spor ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın yönetici kadrolarında "kıyım" yapılacağını gösteren düzenlemelerin mevcut olduğunu savundu.

Kalaycı, şunları söyledi:

"AKP milletvekilleri işi gücü bırakmış, kamu kurumlarındaki yöneticiler için kıyım yapılabilmesini önermiştir. AKP zihniyeti personel kıyımı yapmak için kadrolar ihdas ederken yıllardır kadro bekleyen kamu çalışanlarını görmezden gelmektedir. 4/C'liler ve taşeron işçiler için kadro müjdeleri verilirken başka amaçlarla kadro ihdas edilmektedir. 4/C'liler aynı işi yapan emsallerinin aldığı mali ve sosyal hakları yıllardır alamamaktadır. Kadroya alınmayan 4/C mağdurları bu ülkenin vatandaşları değil midir? Bu arkadaşlarımızı neden görmezden geliyorsunuz, neden kadroya geçirmiyorsunuz? TBMM'de 4/C statüsünde ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlar da mağdurdur. Kendilerine hizmet eden çalışanların mağduriyetini gideremeyenlerin başkalarına hayrı olur mu? Bu arkadaşlarımızın haklarını nasıl ödeyeceksiniz? 4/C'liler kadroya alınmalı, yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlar genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmelidir. Ayrımcılık ve haksızlıklar giderilmelidir."

-"Bizim yıllar önce yaptığımız feveranı siz şimdi yapıyorsunuz"

CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Başbakan'ın partisinin grup konuşmasında Mersin'de il başkanlarından valiye ve milletvekillerine kadar bütün siyasilerin bir yapı tarafından dinlendiğinden söz ettiğini belirterek, bu iddianın daha önce de gündeme geldiğini anımsattı.

Seçer, "Bir anlam veremiyorsunuz. Belki de Cumhuriyet tarihinin, Türk siyasi tarihinin en akıl almaz olayları bu süreçler içerisinde gelişiyor. Bizim yıllardır bu yasa dışı dinlemelerle ilgili feveranlarımız oldu. Bağırdık, çağırdık seslerimizi duyuramadık. O gün şikayete konu olan yapı aynı yapıydı, bugün de aynı yapı. Ama dün o şikayete konu olan yapıyla içiçe, kolkola olduğunuz için bunlara göz yumdunuz, ses çıkarmadınız. Ama bugün silah size döndüğü için bizim yıllar önce yaptığımız feveranı siz şimdi yapıyorsunuz" diye konuştu.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da bugün Meclis'in fabrika gibi çalıştığını belirterek, "Anayasa Komisyonu ve Adalet Komisyonu yukarıda. Aşağıda torba kanun teklifi" dedi.

Muhabir: Esin Işık
Yayınlayan: Sefa Salantur

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com