AFAD ile ilgili "Torba Teklif" Genel Kurul'da

AFAD ile ilgili Torba Teklif Genel Kurul'da
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:-"Tapusu şahıslara ait olup üzerinde rastgele ağaç bitmişse dahi 3 hektardan büyükse el koyuyoruz ve yapılaşma yüzde 6'dan fazla olamıyor. Başbakanımız mevcut kanunu söylemiş. Bana da herhangi bir şey söylenmiş değil

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Tapusu şahıslara ait olup üzerinde rastgele ağaç bitmişse dahi 3 hektardan büyükse el koyuyoruz ve yapılaşma yüzde 6'dan fazla olamıyor. Başbakanımız mevcut kanunu söylemiş. Bana da herhangi bir şey söylenmiş değil" dedi.

Eroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen AFAD ile ilgili düzenlemeleri de içeren "torba kanun teklifi"nin tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin su zengini bir ülke olmadığını ifade eden Eroğlu, ancak bütün şehirlerde suyla ile ilgili köklü yatırımlar yapıldığını söyledi.

76 şehirde su ile ilgili sorunların kökten çözüldüğünü vurgulayan Eroğlu, "Yuvacık Barajı 2050 yılına kadar su temin edecekti ancak yetmediği için Sapanca'dan su getiriyoruz. Yuvacık meselesinden dolayı Hazine'ye yük 4,5 milyar dolar olacak, şimdiye karar 3,5 milyar ödendi" diye konuştu.

"İçişleri Bakanlığı ambleminde değişiklikle" ilgili bir soru üzerine, "Biz bayrağımızla da Atatürk ile de gurur duyuyoruz. Şanlı bayrağımızla, vatanımızla gurur duyuyoruz" dedi.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz'ın "yayınlanan tapelerde 'Su Bakanı Veysel' diye bahsedilen siz misiniz?" sorusu üzerine, Eroğlu, şunları kaydetti:

"Bu, hususi ormanlarla alakalı. Kafaları karıştırmak için söylüyorsunuz. Mevcut kanunda da tapulu arazide ağaç yetişmişse, burası 3 hektardan fazlaysa, kişilerin tapulu malı olmasına rağmen 'yüzde 6'dan fazla yapılaşma yapamazsınız' diyoruz. Başbakan'ın söylediği bu kanundur. Tapusu şahıslara ait olup üzerinde rastgele ağaç bitmişse dahi 3 hektardan büyükse el koyuyoruz ve yapılaşma yüzde 6'dan fazla olamıyor. Başbakanımız mevcut kanunu söylemiş. Bana da herhangi bir şey söylenmiş değil."

Eroğlu, kendi bakanlığında "paralel yapılanma" olmadığını belirterek, "Bizim bakanlığımız aile gibi. Hepimiz birbirimize dua ederiz, severiz. İşimizle meşgul oluruz" dedi.

Eroğlu, Kızılırmak suyunun Ankara'nın sigortası olduğunu kaydetti.

Teklifin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Muhabir: Alp Özden
Yayınlayan: Sefa Salantur

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com