Afiş yarışması sonuçları belli oldu

Afiş yarışması sonuçları belli oldu
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü ve Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü’nce Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Trafik’ konulu afiş yarışması

Amacı trafiğe çıkan sürücüleri daha bilinçli hareket etmeleri için trafik kurallarına uymaları yönünde uyarmanın yanı sıra, yayaları da trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek ve ülkemizin önemli problemlerinden biri olan trafik kurallarına uymama sonucunda ortaya çıkan olumsuzlukların ortadan kaldırılabilmesi için düzenlenen, düzenleme kurulunu Grafik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Levent Mercin, Kütahya Emniyet Müdür Yrd. Özdem Fındıklı ve Polis Memuru Tuncay Yücel’in oluşturduğu yarışmaya 91 öğrenci 95 afiş tasarımıyla katıldı. Değerlendirme jürisinde Doç. Dr. Levent Mercin, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Ayhan, Yrd. Doç. Dr. Şirin Benuğur, Yrd. Doç. Selma Şahin, Emniyet Müdür Yrd. Özdem Fındıklı, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, 4. Sınıf Emniyet Müdürü Uğur Altunel yer aldı.
Ömer Faruk Çiftçi’nin afiş tasarımı birinciliğe layık görüldü.
Yarışma sonucunda Ömer Faruk Çiftçi’nin afiş tasarımı birinciliğe layık bulunurken, Hüseyin Uzuntaş’ın afiş tasarımı ikinciliğe, Sultan Bener’in afiş tasarımı ise üçüncülüğe layık görüldü. Ayrıca yarışmada Fuat Değirmenci, Münevver Değirmenci, Muhammed Bakar’ın afiş tasarımları mansiyon almaya hak kazanırken; Süha Eryaşar ise tasarımı ile Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. Dereceye giren ve sergilemeye layık bulunan afiş tasarımları Yrd. Doç. Selma Şahin ve Polis Memuru Tuncay Yücel’in koordinasyonuyla gerçekleştirilecek sergilerle izleyicilerle buluşacak.


Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com