Afrika için düzenlenen kampanyaya destek

Afrika için düzenlenen kampanyaya destek
Ebrar İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği, Afrika'daki kuraklık nedeniyle zor günler yaşayan ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya AK Parti il teşkilatı da destek veriyor.

Ebrar İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği, Afrika'daki kuraklık nedeniyle zor günler yaşayan ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya AK Parti il teşkilatı da destek veriyor.
Ebrar İnsani Yardım, Eğitim ve Kültür Derneği Afrika için başlatılan kampanyayı duyurmak amacıyla Göz Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Dernek Başkanı Hasan Fatih Göç ile dernek yöneticileri toplantıda kampanya hakkında detaylı bilgi verdi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar ile Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay da katıldı. AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Nacar ve Milletvekilleri İsmail Güneş ile Mehmet Altay örnek teşkil etmesi için kampanyanın ilk bağışını gazetecilerin önünde yaptılar.
Dernek Başkanı Hasan Fatih Göç kampanyada toplanan paraların İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığıyla Afrika'ya ulaştırılacağını gıda, ilaç ve diğer yardım malzemelerinin ise Somali'ye gönderecekleri bir heyet tarafından götürüleceğini ifade etti. Dernek üyesi Dr. Erol Uysal'ın başkanlık edeceği heyetin Ramazan Bayramı öncesi Somali'ye giderek yardımları teslim edeceğini de bildiren Göç, kampanya kapsamında kentin belli noktalarında stantlar kuracaklarını bildirdi.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Gün ise konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın il başkanları toplantısında Afrika ile ilgili söylediği sözleri aktardı. Başbakan Erdoğan'ın Afrika için düzenlenen bu kampanyalara ciddiyetle takip ettiğini belirten Mehmet Gün, “ Sayın Başbakanımız il başkanları toplantısında dünyada başka hiçbir ülke yokmuş gibi Somali'ye Afrika'ya yardım elimizi uzatacağız. Yardım uçaklarımız Somali'ye indiğinde insanlar Türkiye geldi diye sevinçten secdeye duruyorlar dedi. Başbakan'ın bizlere söylediği bu sözleri hepimiz iyi idrak etmek zorundayız. Türkiye tarihten gelen misyonu ve inancı gereği daima yoksullara, ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmıştır. Dün başka bölgelerde olduğu gibi bugün de Afrika'daki insanlara bizler sahip çıkacağız. Uşak olarak ta başka il yokmuş gibi bu kampanyalara katılmamız gerekiyor. Biz AK Parti teşkilatı olarak kampanyaya destek olacağız. Uşak halkının da destek olmasını arzu ediyoruz” dedi.
AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş ise Afrika'da yaşanan insanlık dramına vicdan sahibi hiç kimsenin duyarsız kalamayacağını ifade ettiler. Afrika'da yaşanan sefalete dur demek için Türkiye'den başka hiçbir ülkenin yardım elini uzatmadığını da hatırlatan AK Partili milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, kampanaya Uşk halkının destek vereceğine inandıklarını ifade ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com